Szczęsny nie zawinił przy porażce Juve. Włoskie media łaskawe dla bramkarza
Wczorajszy wieczór nie był łaskawy zarówno dla Wojciecha Szczęsnego, jak i dla całego Juventusu. Byli mistrzowie Włoch w kompromitującym stylu odpadli z Ligi Mistrzów na etapie 1/8 finału.
Powoli staje się tradycją to, że Juventus odpada na etapie 1/8 finału Ligi Mistrzów. To już trzeci sezon z rzędu, kiedy "Stara Dama" nie może przebrnąć do ćwierćfinału. W poprzednich latach "katami" turyńskiej drużyny byli m.in. Lyon czy FC Porto. Wczoraj silniejsze okazało się Villarreal.
Włoscy dziennikarze są zgodni – w głównej mierze za fatalną porażkę odpowiada duet środkowych obrońców, czyli Daniele Rugani i Matthijs de Ligt.
Jeśli chodzi o Wojciecha Szczęsnego, to od takich redakcji jak "La Gazzetta dello Sport", "La Reppublica", "Corriere dello Sport", "Eurosport" oraz "Sky Sports" dostał notę 6. w dziesięciopunktowej skali. "Calciomercato" przyznało Polakowi 5,5.
Na Półwyspie Apenińskim słusznie dostrzeżono, że wczorajszy mecz miał być dla bramkarza spokojny, a okazał się koszmarem.
Jeśli chodzi o kolegów z zespołu Szczęsnego, to Mattia De Sciglio może pochwalić się występem na tym samym poziomie. Jedynie Dusan Vlahović rozegrał lepsze zawody (na 7).
-

AktualnościAaron Danks poprowadzi Bayern Monachium przeciwko Paris Saint-Germain; Vincent Kompany zawieszonyNowacki / 27 kwietnia 2026, 12:44
-

AktualnościCrystal Palace awansuje do półfinału Ligi Konferencji - Fiorentina wygrała 2:1, lecz odpadła (4:2 w dwumeczu)Nowacki / 17 kwietnia 2026, 12:19
-

AktualnościDietmar Hamann krytykuje Real Madryt po eliminacji przez Bayern Monachium: zarzuty wobec sędziów i uwagi o zachowaniu zawodnikówNowacki / 17 kwietnia 2026, 11:55
-

AktualnościUEFA: anulowany karny dla Liverpoolu słuszny; czerwona kartka dla Érica Garcii i gol Ferrana Torresa prawidłowo nieuznanyNowacki / 16 kwietnia 2026, 12:35
-

AktualnościHarry Kane znów trafił do siatki Realu Madryt - Bayern Monachium awansował do półfinału Ligi MistrzówNowacki / 16 kwietnia 2026, 11:18
-

AktualnościIbrahima Konaté: „To była czysta jedenastka” - Liverpool odpadł po porażce 0:2 z PSG na AnfieldNowacki / 15 kwietnia 2026, 10:26




































