AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie na własnym obiekcie wygrała 1:0 z Napoli. Ten pojedynek zapowiadany jako hit 35. kolejki Serie A.

Występ naszego bramkarza oceniam na „4+”. Na pierwszą interwencję Polaka czekaliśmy do 23. minuty, kiedy do z okolic pola karnego próbował Mertens. Strzał skierowany w prawy sektor bramki został kapitalnie zatrzymany przez Szczęsnego. Przed kolejną próbą były piłkarz Arsenalu został wystawiony kilka chwil, musząc wyciągnąć się jak struna, by obronić kąśliwe zagranie Hiquaina. W następnych fragmentach goalkeeperowi udało się wygrać pojedynek m.in. z Hamsikiem.

Gola na wagę zwycięstwa w 89.minucie zdobył Radja Nainggolan, który idealnie sfinalizował podanie od Salaha. Uderzenie z okolic szesnastki okazało się nie do obrony dla Reiny.

AS Roma 1:0 Napoli