Szalony mecz w Londynie! Chelsea w następnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej

W 1/8 finału Puchar Ligi Angielskiej Chelsea Londyn wygrywa z Derby County 3:2 po emocjonującym spotkaniu. Mecz w Londynie był swego rodzaju powrotem na Standford Bridge legendy Chelsea Franka Lamparda, który obecnie jest szkoleniowcem Derby County. Wieczorne spotkanie miało szalony przebieg. Goście z Derby pomimo dwóch samobójczych bramek zaprezentowali się bardzo dobrze, będąc równorzędnym rywalem dla The Blues.

Dzisiejsze spotkanie Angielskie gazety zapowiadały jako wielki powrót Franka Lamparta na Stanford Bridge, tym razem w roli trenera. Podopieczni byłej gwiazdy The Blues zagrali bardzo dobre spotkanie i nie wiele brakowało abyśmy oglądali w Londynie dogrywkę.

Goście rozpoczęli to spotkanie bardzo nerwowo, co szybko wykorzystali podopieczni Mauricio Sarriego. Już w 5 minucie meczu piłkę do własnej bramki skierował Fikayo Tokomi dając prowadzenie ekipie The Blues. Odpowiedź gości przyszła błyskawicznie. W 9 minucie wynik wyrównał strzałem w długi róg bramki  Marriot. Kilka minut później piłkarze Derby mogli wyjść na prowadzenie , stuprocentową okazję zmarnował jednak Waghorn. Często w sporcie tak bywa, że niewykorzystane okazję się mszczą. Tak również się stało w dzisiejszym spotkaniu. W 21 minucie własnego bramkarza pokonał Richard Keogh dając ponowne prowadzenie  Chelsea po bramce samobójczej. Sytuacja na boiska w pierwszej połowie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Riposta gości znów przyszła szybko w 27 minucie podanie wzdłuż bramki posłał Mount a futbolówkę pewnie tym razem do bramki wpakował Waghorn.

Licznie zgromadzeni dziś kibice na Standford Bridge nie musieli długo czekać na kolejną bramkę. W 43 minucie Cesc Fabregas wykorzystał zamieszanie i niezdecydowanie piłkarzy gości w polu karnym, ustalając tym samym wynik przed przerwą.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to zwolnienie tempa gry i kontrola wyniku przez graczy Chelsea. W 68 minucie świetną okazję na drugą bramkę w tym spotkaniu miał Marriot, jednak kapitalną paradą popisał się w tej akcji Caballero.

Końcówka spotkania to kilka sytuacji dla podopiecznych Franka Lamparta na doprowadzenie do dogrywki. Jednak pomimo świetną postawy piłkarzy Derby, żadnej z nich nie udało się wykorzystać.

Ostateczne mecz kończy się zwycięstwem Chelsea Londyn 3:2 co daje ekipie The Blues awans do następnej rundy pucharu. Pomimo porażki Frank Lampard powrót na Standford Bridge może uznać za udany. Piłkarze Derby zostawili  dziś kawał zdrowia na murawie i należy im się szacunek każdego kibica za to spotkanie