Szalony mecz w Krakowie, Cracovia dzieli się punktami z Śląskiem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Cracovii zremisowali z Śląskiem Wrocław 3:3 w meczu otwierającym 34. kolejkę LOTTO Ekstraklasy.

Pierwszą groźną akcję zobaczyliśmy dopiero w 14. minucie. Deniss Rakels pograł po ziemi w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do futbolówki. Blisko bramki było także, gdy główkował Miroslav Čovilo, bramkarz Śląska niepewnie zbił piłkę na rzut rożny. Mimo minimalnej przewagi Cracovii, to goście wyszli na prowadzenie. Michał Helik faulował w polu karnym Marcina Robaka i sędzia Daniel Stefański wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Adama Wilka.

Podopieczni Michała Probierza mogli szybko odpowiedzieć, lecz Sergei Zenjov minimalnie się pomylił uderzeniem z dystansu. Końcówka pierwszej połowy była kapitalna dla Cracovii, która zdobyła dwa gole w przeciągu dwóch minut. Najpierw do pustej bramki trafił Helik, a chwilę później sprzed pola karnego Jakuba Słowika pokonał Krzysztof Piątek.

Do przerwy Cracovia prowadziła z Śląskiem Wrocław 2:1.

Druga część spotkania rozpoczęła się dobrze dla Wrocławian, którzy doprowadzili do remisu. Mateusz Cholewiak wrzucił z autu, piłkę przedłużył Igors Tarasovs przedłużył futbolówkę, trafiła ona do Piotra Celebana, a obrońca Śląska skierował ją do siatki.

Śląsk jednak nie utrzymał remisu i stracił trzecią bramkę. Cudownego gola  sprzed pola strzelił  Milan Dimun.

Podopieczni Michała Probierza jednak nie utrzymali tego prowadzenia bo nosem trenerskim popisał się Tadeusz Pawłowski, wpuszczając na boisko Arkadiusza Piecha, który skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Jakuba Koseckiego.

Ostatecznie Cracovia zremisowała z Śląskiem Wrocław 3:3 i obie drużyny podzieliły się punktami.