Co łączy Chelsea, Tottenham, Manchester City i Southampton? Wszystkie cztery drużyny grały dzisiaj na swoim boisku. Wszystkie cztery… zostały także wyrzucone z FA Cup już w czwartej rundzie tego pucharu. Żeby było mało Liverpool musi powtórzyć mecz z Boltonem, bo zremisował 0:0, a Swansea Łukasza Fabiańskiego na wyjeździe uległo niżej notowanemu Blackburn.

Najbardziej zaskakujące mogą być porażki Chelsea i Manchesteru City. “The Blues” przegrało na swoim terenie 2:4 z Bradford… mimo iż do 37′ minuty prowadzili 2:0 po golach Garry’ego Cahilla i Ramiresa. Nic nie zapowiadało takiej kompromitacji. A jednak ostatnie piętnaście minut to koncertowa gra Bradford. Wcześniej gola kontaktowego przed przerwą strzelił Jonathan Stead. To otworzyło drogę do tego, by w drugiej połowie za sprawą Felipe Moraisa, Andrew Haliday’a i Marka Yeatesa dobić gospodarzy. Manchester City nie skompromitowało się tak jak Chelsea, ale ich porażka 0:2 z Middlesbrough można uznać za dużą niespodziankę, a goście doprowadzili do tego za sprawą Patricka Bamforda i Kike.

Oprócz dwóch najlepszych zespołów w Premier League porażki doznał także Southampton, który zamyka podium w BPL. Tutaj jednak “Święci” mogą pochwalić się większą wolą walki. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Southampton tylko otworzył wynik za sprawą Grazziano Pelle. Później strzelał dwukrotnie Marouane Chamakh i raz Yaya Sanogo. Gola samobójczego zaliczył Scott Dann.

Ze zmiennym szczęściem grali dzisiaj Polacy. Swansea Łukasza Fabiańskiego przegrało 1:3 na wyjeździe z Blackburn, a mecz kończyli w dziewiątkę. Z kolei Leicester Mariusza Wasilewskiego niespodziewanie pokonał na wyjeździe 2:1 Tottenham Hotspur. “Wasyl” wszedł na boisko w 26′ minucie zastępując kontuzjowanego Liama Moore’a, a przed przerwą zaliczył żółtą kartkę.

Niespodziewanie mecz musi powtarzać także Liverpool, który na zakończenie dnia zremisował bezbramkowo na Anfield Road z Boltonem.

Chelsea Londyn – Bradford City 2:4 (2:1)
1:0 – Gary Cahill 21′
2:0 – Ramires 38′
2:1 – Jonathan Stead 41′
2:2 – Filipe Morais 74′
2:3 – Andy Halliday 81′
2:4 – Mark Yeates 90+4′

Manchester City – Middlesbrough 0:2 (0:1)