La Liga: Pewne zwycięstwo Atletico

Atletico Madryt pewnie zwyciężyło z Rayo Vallecano w ramach 20 kolejki Primera Division. “Rojiblancos” wygrali 3:1 po bramkach Antoine Griezmanna oraz samobójczym trafieniu Manucho.

Faworytem w tym spotkaniu byli oczywiście gospodarze i to oni wyszli na prowadzenie w 12 minucie. Griezmann przejął piłkę na połowie Rayo i pomknął z nią w kierunku bramki, a później umieścił ją przy krótkim słupku. Atleti nie zwalniali tempa i już 10 minut później cieszyli się z kolejnego gola. Na listę strzelców ponownie wpisał się Griezmann strzelając podobnie jak przy pierwszym trafieniu. W 34 minucie do głosu doszli piłkarze Rayo Vallecano. Roberto Trashorras ładnym uderzeniem zza 16 metrów umieścił piłkę w siatce i było już 2:1.

Druga połowa była dość wyrównana jednak to goście lekko przeważali. Świadczą o tym statystyki posiadania piłki – aż 61% dla Rayo Vallecano. W 56 minucie piłkę do własnej bramki skierował Manucho, po tym jak futbolówka odbiła się od jego nóg po rzucie rożnym dla Atleti. Ustalił tym samym wynik spotkania na 3:1 dla mistrzów Hiszpanii.

Atletico Madryt – Rayo Vallecano 3:1 (2:1)

Bramki: Griezmann 12′, 22′, Manucho (sam.) 56′ – Trashorras 35′