Szachtar z Superpucharem Ukrainy

Dynamo Kijów Twitter

Szachtar Donieck wygrał 2:0 z Dynamem Kijów i zdobył po raz 8. superpuchar Ukrainy.

Szachtar od początku spotkania był lepszym zespołem, dochodzili do groźniejszych okazji i, już w 8. minucie otworzyli wynik spotkania. Marlos minął kilku zawodników podał na skrzydło do Ismailego, ten dośrodkował pod nogi Ferreyry, a ten nie miał problemów by skierować piłkę do siatki. Kilka minut później Dynamo Kijów miało pierwszą okazję, ale nowy nabytek zespołu Mbokani strzałem z głowy skierował futbolówkę nad poprzeczką.

Drugą połowę ponownie zaczęli dobrze drużyna z Doniecka i w 56. minucie było, już 2:0. Niemal kopia pierwszego gola Szachtara. Z lewej strony Ismaily dograł do Ferreyry, a ten ponownie był nieomylny. Końcówkę meczu Dynamo Kijów grało w przewadze, Stepanenko dostał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną. Kadar były zawodnik Lecha Poznań przesiedział cały mecz na ławce. Szachtar zgarnął po raz 8. superpuchar Ukrainy.

Szachtar 2:0 Dynamo Kijów