“Sytuacja jest wkurzająca” – Rutkowski o zamieszaniu wokół Salamona

Piłkarz Lecha Poznań Bartosz Salamon został w czwartek zawieszony przez Europejską Federację Piłkarską na trzy miesiące.

To efekt pozytywnego wyniku próbki A badania antydopingowego, które przeprowadzono po meczu Ligi Konferencji z Djurgardens.

W organizmie zawodnika wykryto obecność chlortalidonu. To substancja stosowana w leczeniu nadciśnienia i nie przynosi żadnej korzyści w rozumieniu poprawy zdolności wysiłkowych zawodnika. Salamon nie został jednak zawieszony i miał grać do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy.

Kwestia dopingu jest komentowana swoją stroną, ale wiele osób zwraca uwagę na “time’ing” decyzji UEFA. Początkowo Salamon nie był zawieszony, więc był przymierzany do czwartkowego występu z Lechem Poznań.

– Sytuacja jest wkurzająca. Rzeczywiście można było zawiesić Bartka tydzień temu, wczoraj, przedwczoraj. Informacja doszła do nas około 11. Zawodnika ściągnęliśmy z odprawy. Wszystko było przygotowane i trenowane. Trzeba było to zrobić tydzień temu, bo niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. To zupełnie niepotrzebne zamieszanie. Nie rozumiem procesu decyzyjnego UEFA – przyznał prezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski w rozmowie dla Viaplay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.