Świerczok coraz bliżej powrotu do Polski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jakub Świerczok jest coraz bliższy powrotu na polskie boiska. Napastnik jest w trakcie negocjacji z Piastem Gliwice.

Od dłuższego czasu pewnym jest to, że Jakub Świerczok opuści Bułgarię. W Łudogorcu Razgrad już nie wiążą przyszłości z 27-latkiem, pomimo tego, że 3-krotny reprezentant Polski raczej nie zawodził. W Łudogorcu Świerczok zagrał jak dotąd w 82 spotkaniach, w których strzelił 36 goli i zaliczył 10 asyst. W niedawno zakończonym sezonie w 32 meczach we wszystkich rozgrywkach zdobył 11 bramek. Mimo to trener Pavel Vrba nie widzi Polaka w składzie i w Razgradzie chcą go sprzedać za jak najwięcej, aby jak najmniej stracić na 27-latku.

Rękę do Świerczoka wyciąga Piast Gliwice. Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, rozmowy o transferze napastnika nabierają tempa. Większość szczegółów ma być już uwzględniona między klubami oraz zawodnikiem. Piast miałby ponoć zapłacić około 500 tysięcy euro za urodzonego w Tychach zawodnika. To trochę mniej, ile Łudogorec zapłacił za niego w styczniu 2018 roku. Wówczas Zagłębie Lubin dostało 850 tysięcy. Transfermarkt z kolei wycenia go na 2,4 miliona euro. Dla Piasta powinien być znaczącym wzmocnieniem, patrząc na liczby i wiek piłkarza.

Piast chciałby ściągnąć zawodnika jeszcze przed startem eliminacji do Ligi Europy. 27 sierpnia brązowych medalistów z zeszłego sezonu czeka wyprawa na Białoruś, gdzie w Mińsku zmierzą się z tamtejszym Dynamem w I rundzie eliminacji.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *