walesonline.co.uk

Drużyna, której dostępu do bramki broni Polak Łukasz Fabiański, czyli Swansea City pokonała na wyjeździe zespół Crystal Palace 2-1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie Angel Rangel.

W pierwszej połowie więcej szans do strzelenia gola stwarzali sobie goście. Ich przewaga została udokumentowana bramką w 42. minucie, a jej autorem był Alfie Mawson.

Po zmianie stron ekipa Sama Allardyce’a starała się zmienić niekorzystny dla siebie rezultat. Wyrównanie przyniosła dopiero 83. minuta, gdy Wilfried Zaha po dośrodkowaniu Martina Kelly’ego pięknym strzałem zaskoczył stojącego w bramce Fabiańskiego. Gdy wydawało się, że mecz na Selhurst Park zakończy się remisem, goście wykorzystali gapiostwo obrońców Crystal Palace, a konkretnie zrobił to Angel Rangel. Obrońca ,,Łabędzi” niczym rasowy snajper stanął oko w oko z bramkarzem ,,Orłów”, a po chwili zdobył bramkę dla swojego zespołu.

Swansea tym zwycięstwem odbiła się od dna ligowej tabeli. Po 20 meczach mają na koncie 15 punktów, czyli tylko punkt mniej niż Crystal Palace.

Crystal Palace – Swansea 1:2 (0:1)

0:1 Mawson 42′