Sven Botman wyjawia, dlaczego wybrał Newcastle pomimo zainteresowania Milanu

Sven Botman udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Newcastle, w którym wyjawił, co było kluczowym czynnikiem wpływającym na jego decyzję o dołączeniu do Premier League.


22-letni reprezentant Holandii przeniósł się ze francuskiego Lille na Tyneside za kwotę 32 milionów funtów. Po uzgodnieniu warunków pięcioletniego kontraktu, pomyślnie przeszedł testy medyczne wzmacniając, jak sam określił “interesujący projekt”.

– Ostatecznie wspaniały projekt Newcastle United w połączeniu z grą w Premier League, był kluczowym czynnikiem. Ten ostatni był moim marzeniem. W AC Milan również mógłbym godnie pracować, ale z Newcastle United połączyła mnie jakaś bliska więź. Już w styczniu chciałem dołączyć do Newcastle, ale kluby nie mogły dojść do porozumienia. Wiem, że to co powiedziałem jest banałem. Mój bagaż doświadczeń znacząco się powiększył i w piękny sposób mogłem pożegnać się z Lille. Ten klub oraz jego fani zasłużyli na to. Pozostanie w Lille nie było dla mnie karą, ponieważ zbliżały się dwa wspaniałe mecze z Chelsea w Champions League – nadmienił piłkarz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.