Surowa kara dla Zlatana za obrazę sędziego i państwa francuskiego

thefourthofficials.com

Francuska Komisja Dyscyplinarna ukarała napastnika Paris Saint-Germain, Zlatana Ibrahimovicia czterema meczami zawieszenia za obrazę sędziego meczu 29.kolejki francuskiej Ligue 1 z Bordeaux (przegranego 2:3), który odbył się 15 marca.

 

Szwedzka gwiazda PSG został ukarany najsurowszą z możliwych kar za obraźliwe wypowiedzi piłkarzy występujących na boiskach francuskiej ekstraklasy. Kara wejdzie w życia we wtorek, więc Zlatan weźmie udział w sobotnim finale Pucharu Ligi przeciwko Bastii na Stade de France.

“Ibra” opuszczając boisko powiedział:

“Przez 15 lat nigdy nie widziałem takiego arbitra w tym pieprz… kraju. To państwo nie zasługuje na PSG”

Zachowanie Szweda wywołało burzę we Francji. Sam minister sportu, Patrick Kanner skrytykował piłkarza i napisał na Twitterze, że Ibrahimović musi przeprosić za swoje uwagi w stosunku do Francuzów.

Zlatan kilka dni później przeprosił za swoje zachowanie pisząc:
“Moje uwagi nie dotyczyły Francji i Francuzów. Mówiłem wyłącznie o futbolu i o niczym więcej. Wypowiedziałem te słowa w złości. Jeżeli kogokolwiek uraziłem, przepraszam”

Przeprosiny jednak nic nie pomogły i Szwed został surowo ukarany. Jego zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1 z jednym punktem przewagi nad drugim Lyonem.

 

Źródło: własne/L’Equipe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi