Surowa kara dla Żarko Udovicicia. Dwa miesięcy kary dla Serba

Lechia Gdańsk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na posiedzeniu Komisja Ligi Ekstraklasy postanowiła nałożyć na Żarko Udovicicia karę dwóch miesięcy dyskwalifikacji oraz karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.

W niedzielnych derbach Trójmiasta 32-letni Żarko Udovicić naruszył nietykalność sędziego technicznego, a tę rolę wówczas pełnił Wojciech Myć. Tomasz Kwiatkowski nie miał żadnych wątpliwości i natychmiast wyrzucił pomocnika z boiska. Sam piłkarz pojawił się na dzisiejszym posiedzeniu i kara wydaje się miarodajna za popełniony czyn. Przypomnijmy, iż derby Trójmiasta zakończyły się remisem (2:2), a bramkę na wagę punktu dla gospodarzy zdobył Marko Vejinović.

Komunikat Komisji Ligi:

Na zawodnika Lechii Gdańsk Zarko Udovicicia nałożono karę dwóch miesięcy dyskwalifikacji we wszystkich krajowych rozgrywkach oraz karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Ponadto na zawodnika nałożono obowiązek przeproszenia sędziego w terminie do 30 października i powiadomienia Komisji Ligi o sposobie wykonania tego obowiązku. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Piłkarz otrzymał samoistną czerwoną kartkę w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Arka Gdynia – Lechia Gdańsk w 12. kolejce Ekstraklasy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *