Surma bohaterem “Niebieskich”. Ruch gra dalej!

W dzisiejszym meczu rewanżowym III rundy el.LE Ruch Chorzów zremisował z duńskim Esbjerg 2:2 i dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe awansował do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. “Niebiescy” zapewnili sobie awans po dramatycznych okolicznościach, w 95 minucie meczu gola na wagę awansu strzelił Łukasz Surma i to Ruch dalej walczy o fazę grupową europejskich pucharów.

Chorzowianie już w 13 minucie spotkania objęli prowadzenie. Rzut karny pewnie wykorzystał Filip Starzyński. W 29 minucie gry wyrównującą bramkę dla Esbjerg strzelił Nielsen. W drugiej połowie to gospodarze byli przeważającą stroną, Ruch tylko się bronił. W 85 minucie gola na 2:1 zdobył Pusic i Duńczycy byli o krok od awansu. Kiedy wydawało się że wszystko pójdzie po myśli, w 95 minucie sędzia podyktował rzut rożny, po którym piłkę do siatki strzałem głową wbił Łukasz Surma. Tym samym były zawodnik Lechii Gdańsk został bohaterem Chorzowa.

Losowanie IV rundy eliminacji LE odbędzie się jutro o godzinie 13 w Nyonie.

Esbjerg – Ruch Chorzów (2:2) – 07.08.2014 (18:00)
13′ F.Starzyński (0:1) (k.)
29′ C.Nielsen (1:1)
85′ M.Pusic (2:1)
90+5′ Ł.Surma (2:2)