Stokowiec: Brakuje kropki nad i, ale na pewno będziemy czujni w każdym momencie

Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Pokazaliśmy w tym sezonie, że potrafimy rozgrywać mecze trudne, wyjazdowe, derbowe. Taktycznie dobrze je rozgrywamy. Brakuje kropki nad i, ale na pewno będziemy czujni w każdym momencie – mówił na konferencji prasowej Piotr Stokowiec.

Lechia Gdańsk w dramatycznych okolicznościach zremisowała w derbach Trójmiasta z Arką Gdynia (2:2). – Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Zrobiliśmy dużo, żeby tę sportową złość pokazać. Potrafiliśmy strzelić dwie bramki na trudnym terenie. Ta końcówka była zbyt ofensywna i zabrakło nam dojrzałości i rozwagi, aby to opanować. Nie czujemy się dobrze z tym, ale to już za nami. Te mecze przetrawiliśmy i w odpowiedni sposób je przeanalizowaliśmy. Powiedzieliśmy sobie w szatni o pozytywach, ale również o rzeczach negatywnych, z których musimy wyciągnąć wnioski – tłumaczy opiekun “biało-zielonych”.

Przez Komisję Ligi arko Udovicić został ukarany dwumiesięczną dyskwalifikacją i jak podkreśla trener jest mocno zaskoczony rozwojem wydarzeń.- Nie zastanawiałem się nad oceną tej sytuacji, bo jest to wszystko świeże. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni takim rozwojem sytuacji. Nie jest to zawodnik agresywny ani wulgarny. Wygląda to irracjonalnie. Nie zmienia to faktu, że zachował się tak, a nie inaczej. Musimy przyjąć do wiadomości, że taka jest decyzja Komisji Ligi. Wiemy, że w tej chwili jest taka sytuacja, że w polskiej piłce zwracamy na to uwagę i chcemy chronić sędziów, szczególnie na takie zjawisko wszyscy są uczuleni. Akurat taki incydent się wydarzył. Z materiału, który widziałem nie było tam nic drastycznego. Te derby nie toczyły się w jakiejś temperaturze wrzenia – opowiada.

W sobotnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze kadra Lechii Gdańsk będzie uszczuplona przez absencje nie tylko arko Udovicicia, lecz również Jaroslava Michalika. – Nigdy nie narzekałem na kadrę. Mamy taką, jaką w tej chwili dysponujemy. Kontuzje są wszędzie. Doszła niepotrzebna absencja Żarko, ale musimy się z tym zderzyć i temu zapobiec. Teraz ważny moment. Nie ma łatwych meczów. Pokazaliśmy w tym sezonie, że my potrafimy rozgrywać mecze trudne, wyjazdowe, derbowe. Taktycznie dobrze je rozgrywamy. Brakuje kropki nad i, ale na pewno będziemy czujni w każdym momencie. W końcówce zabrakło mi takiego piłkarza jak Mario Maloca. Na pewno ustawieniem taktycznym będziemy chcieli nadrobić i zniwelować te niedostatki kadrowe – zakończył Piotr Stokowiec.

źródło: lechia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *