Żuraw: Każdy kolejny tydzień, każdy następny mecz, sprawi, że będziemy lepsi

Dariusz Żuraw

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W piątkowy wieczór Lech Poznań przy Bułgarskiej będzie się chciał zrehabilitować za porażkę z Legią Warszawa (1:2). Rywalem “Kolejorza” będzie Zagłębie Lubin, które również poniosło porażkę z Pogonią Szczecin (0:1).

– Nie będę ukrywał, że ja i wszyscy zawodnicy byliśmy bardzo źli. Mieliśmy dużą szansę na to, żeby wygrać w Warszawie. Po spotkaniu, w którym prowadziliśmy 1:0 i popełnialiśmy takie błędy, które niekoniecznie musiały nam się przydarzyć, to ta porażka była tym bardziej bolesna. Omówiliśmy sobie ten mecz we wtorek i od tego dnia temat jest zamknięty. Myślimy tylko i wyłącznie o spotkaniu z Zagłębiem – ocenił Dariusz Żuraw.

To spotkanie pokazało, że przed nami jest jeszcze dużo pracy. Gra dla Lecha Poznań to mierzenie się z oczekiwaniami i dużą presją. Nie dla wszystkich to jest takie proste. W przypadku zawodników, którzy przychodzą do nas z innych krajów, to nie wszyscy od razu się adaptują. Wierzę w to, że każdy kolejny tydzień, każdy następny mecz, sprawi, że indywidualnie będziemy lepsi – dodał.

Zagłębie jest zespołem, które gra bardzo ofensywnie. Mają trio Filip Starzyński, Damjan Bohar, Sasa Zivec i oni mogą rozmontować każdą obronę. Tutaj musimy być bardzo czujni. Jednak równocześnie jest to zespół, który przez to, że dużo atakuje często nadziewa się na kontry. My te błędy także będziemy chcieli wykorzystać. Ciekawe zespół, strzelający wiele goli tak jak my, w związku z tym spodziewam się bardzo ciekawego meczu – stwierdził szkoleniowiec.

Dariusz Żuraw odniósł się również do letnich wzmocnień. Zdaniem kibiców “Kolejorza” nowe nabytki często zawodzą i popełniają mnóstwo błędów. –  Zdecydowaliśmy się na piłkarzy, którzy mają jeszcze szanse się rozwinąć. Nie są doświadczeni, nie mają w CV mocnych klubów, ale widzieliśmy w nich potencjał. To, że popełniają błędy to jest normalne. Ja grałem w piłkę i też je popełniałem. Taki jest sport i trzeba sobie z tym radzić. Cały czas trzeba pracować nad tym, żeby być lepszym. Ci zawodnicy to robią, zresztą tak jak wszyscy – zakończył.

źródło: lechpoznan.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *