Steven Gerrard kończy karierę w reprezentacji

Jak podaje angielska prasa, kapitan reprezentacji Anglii – Steven Gerrard po nie udanych mistrzostwach świata 2014 w Brazylii postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną. Z pewnością jest to smutna wiadomość dla wszystkich fanów Steviego a także ekipy “The Reds”.

gerrard

Steven Gerrard grał dla reprezentacji Anglii od 2000 roku. Jego pierwszym reprezentacyjnym turniejem było Euro 2004 w Portugalii. Na tamtych mistrzostwach Wyspiarze odpadli w ćwierćfinale z gospodarzami turnieju po rzutach karnych. Dwa lata później pojechał na swoje pierwsze mistrzostwa świata do Niemiec. Tam strzelił 2 bramki w meczach ze Szwecją i Trynidadem i Tobago. Anglia tak jak na ME w 2004 roku odpadła w ćwierćfinale i po raz kolejny katem ekipy Svena-Gorana Erikssona była Portugalia. Portugalczycy znowu okazali się lepsi w serii rzutów karnych. Na Euro 2008 Anglicy się nie zakwalifikowali, tak więc kolejnym turniejem dla Stevena były MŚ w 2010 roku rozegrane w RPA. Były one niestety bardzo nieudane. Anglia odpadła w 1/8 finału przegrywając z Niemcami 1:4. Niemcy później zdobyli brązowy medal. Gerrard zdobył gola w pierwszym meczu grupowym z USA już w 4 minucie gry. Następnym turniejem były ME 2012 rozegrane w Polsce i na Ukrainie. Anglikom znowu nie udało się pokazać swoich prawdziwich możliwości. Drużyna prowadzona przez Fabio Capello odpadła w ćwierćfinale z Włochami. Znowu decydujące były rzuty karne, w których ponownie Anglicy przegrali. Potwierdza się teoria że “jedenastki” są pechowe dla Anglii. Ostatnim turniejem Steviego był tegoroczny mundial w Brazylii. Niestety podopieczni Roya Hodgsona rozczarowali, kończąc swój udział już w fazie grupowej, zdobywając tylko 1 punkt i strzelając zaledwie 2 bramki. Gerrard w reprezentacji zagrał 114 spotkań w których strzelił 21 bramek. Od 1997 roku nie przerwanie reprezentuje również barwy Liverpoolu. W 475 oficjalnych spotkaniach strzelił 111 goli.

źródło: własne/przeglądsportowy.pl