Steven Gerrard chce wykupić Philippe Coutinho z Barcelony


Po powrocie do Premier League, Philippe Coutinho stał się jednym z filarów formacji ofensywnej drużyny prowadzonej przez Stevena Gerrarda.

Za sprawą odejścia Jacka Grealisha do Manchesteru City piłkarz wypożyczony z Barcelony stał się najlepiej opłacanym zawodnikiem w drużynie zarabiając 480 tysięcy funtów tygodniowo (Aston Villa pokrywa 25 procent wynagrodzenia).

Od momentu dołączenia do drużyny występującej w Premier League, Coutinho zdobył trzy bramki oraz zanotował trzy asysty w zaledwie siedmiu spotkaniach. Steven Gerrard, czyli obecny szkoleniowiec Aston Villi, a w przeszłości kolega z drużyny, w której występował razem z Brazylijczykiem chciałby wykupić swojego przyjaciela. Barcelona jest skłonna sprzedaż Cou za kwotę 33.4 miliona funtów, jednak istnieje pewien problem w tej transakcji. Otóż chodzi o kwestie wynagrodzenia, gdyż Nassef Sawiris i Wes Edens nie są w stanie zaoferować ofensywnemu zawodnikowi takiej kwoty, jaką zarabia w Barcelonie. Mowa tutaj o 25 milionach funtów rocznie.

– Kiedy Phil jest szczęśliwy oraz zadowolony, mamy do czynienia z piłkarzem klasy światowej, największym talentem – powiedział Steven Gerrard, który bardzo chciałby kontynuować współpracę z Coutinho. Musimy wciąż cieszyć się z jego obecności w drużynie. Podejmowanie jakichkolwiek decyzji w tym momencie nie ma żadnego sensu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.