Steve Bruce wraca do pracy. Objął stery West Bromwich Albion

Steve Bruce

Zdjęcie: sportslens.com

Były szkoleniowiec Newcastle United po kilkumiesięcznej przerwie wrócił do pracy trenera. Doświadczony szkoleniowiec poprowadzi WBA.

W środę z posadą trenera WBA pożegnał się Valerien Ismael, który na The Hawthorns pracował od lipca 2021 roku. Chwilę później zarząd ogłosił nowego szkoleniowca. Został nim Steve Bruce, który ma bardzo bogate CV. Anglik prowadził między innymi Hull City, Aston Villę czy ostatnio Newcastle United,  z którego został zwolniony w październiku zeszłego roku.

61-latek podpisał z klubem 18-miesięczny kontrakt. Głównym zadaniem postawionym przed trenerem jest utrzymanie zespołu w strefie baraży do Premier League. Obecnie „The Baggies” zajmują 6. lokatę w angielskiej Championship.

Ostatnie spotkania WBA nie budzą optymizmu wśród kibiców. Drużyna w poprzednich pięciu spotkaniach zdobyła zaledwie 4 punkty i znacznie odczuwa oddech innych drużyn walczących o baraże. Ostatnia forma drużyny była jedną z przyczyn zwolnienia 46-letniego trenera. Włodarze mają nadzieję, że Bruce pomoże klubowi poprawić wyniki i wrócić do Premier League.

–  Cieszę się, że mam możliwość pracy w klubie, który ma tak wspaniałą historię oraz tradycję. Nie sądziłem, że wrócę na ławkę trenerską tak szybko, jednak kiedy otrzymałem telefon nie mogłem oprzeć się temu wyzwaniu. Chcę przywrócić WBA do Premier League – powiedział Steve Bruce na powitalnej konferencji prasowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.