STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Trzeci spadkowicz znany już w sobotę?

Fot. Aleksander Knitter

STATCORE Futsal Ekstraklasa powoli kończy sezon 2020/21. W 31. kolejce prawdopodobnie poznamy trzeciego z czterech spadkowiczów, bowiem już tylko cud może sprawić, że AZS UŚ Katowice pozostanie w lidze na dłużej.

Kwestia spadku AZS-u UŚ Katowice jest już niemalże przesądzona i tylko cud może sprawić, że Akademicy ze Śląska pozostaną na następny sezon w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Aby jednak do niego doszło, spełnione muszą zostać trzy warunki i to tylko w ten weekend.

Pierwszy z nich to zwycięstwo Dremanu Opole Komprachcice w Derbach Opolszczyzny z Fit-Morning Gredarem Brzeg. Spotkanie zapowiada się o tyle ciekawie, bowiem gospodarzy od rundy wiosennej prowadzi Jarosław Patałuch, poprzedni trener brzeżan, który pracę stracił właśnie po porażce w derbach z Dremanem.

Wielu zawodników tego klubu zna się też ze sobą bardzo dobrze ze wspólnej gry, więc podtekstów w tym meczu nie zabraknie. Jego początek już jutro o godzinie 12.00 w nSport+ oraz na canalplus.com.

Wygrana Dremanu może jednak nic nie dać katowiczanom, jeśli w Lubawie po trzy punkty sięgną Akademicy z Wilanowa. Gracze Macieja Karczyńskiego nie będą faworytem tego spotkania, ale już nie takie niespodzianki widzieliśmy w tym sezonie, szczególnie jeśli spojrzymy na spotkania Constractu, z którym to zawodnikom ze stolicy przyjdzie rywalizować.

Gdyby jednak nawet Dreman oraz Constract wygrali, to na koniec i tak potrzebne będzie zwycięstwo samego AZS-u, który zmierzy się z faworyzowanym GI Malepszy Futsal Leszno. Zawodnicy Tomasza Trznadla od dłuższego czasu trzymają równą i wysoką formę, więc i na Śląsku nie powinni mieć problemów ze zwycięstwem. Czy dla gospodarzy to spotkanie okaże się być ostatnim gwoździem do trumny?

W pozostałych spotkaniach Team Lębork zaliczy dwa mecze w weekend – planowy z Clearexem Chorzów oraz zaległy z Piastem Gliwice. Inna drużyna z Pomorza, Red Devils Chojnice zmierzy się z kolei z P.A. Novą Gliwice, zaś weekend uzupełni nam spotkanie FC Reiter Toruń z Rekordem Bielsko-Biała.

Komplet spotkań 31. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Dreman Opole Komprachcice – Fit-Morning Gredar Brzeg, sobota, godz. 12.00 (nSport+)

Constract Lubawa – AZS UW DARKOMP Wilanów, sobota, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

Clearex Chorzów – Team Lębork, sobota, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

P.A. Nova Gliwice – Red Devils Chojnice, sobota, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

AZS UŚ Katowice – GI Malepszy Futsal Leszno, sobota, godz. 20.00 (TVCOM.pl)

Piast Gliwice – Team Lębork, niedziela, godz. 14.00 (TVCOM.pl)

FC Reiter Toruń – Rekord Bielsko-Biała, niedziela, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.