STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Medaliści już znani. Komu spadek?

Fot. Aleksander Knitter

Po obronieniu przez Rekord Bielsko-Biała mistrzostwa Polski, poznaliśmy jednocześnie wszystkich pozostałych medalistów STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie ich kolejność oraz to kto będzie musiał się pożegnać z najwyższym poziomem rozgrywkowym. 

Wygrana Rekordu Bielsko-Biała i obronienie przez zawodników Andrzeja Szłapy mistrzostwa Polski sprawiły, że tym samym poznaliśmy pozostałych medalistów w sezonie 2020/21 – Piasta Gliwice oraz Constract Lubawa. Komu przypadnie zatem wicemistrzostwo, a komu pozostanie brązowy medal?

Jeszcze przed rozpoczęciem 30. kolejki, jako faworyta do wicemistrzostwa można było wskazywać Piasta Gliwice, który wydawał się być bardziej stabilny pod względem formy. Remis gliwiczan w Lesznie oraz walkower Konstruktorów spowodowały jednak, że na fotelu wicelidera doszło do małej roszady. Mimo to obecna sytuacja w tabeli nie powinna być głównym czynnikiem. W końcu to lubawianie będą musieli się już za chwilę spotkać z Rekordzistami, a Piastunki mają w zapasie walkower za mecz z Gattą. Poza tym oba zespoły spotkają się jeszcze ze sobą w przedostatniej kolejce i to prawdopodobnie ten mecz zadecyduje o ostatecznym podziale medali.

Stracona szansa Akademików

Podobnie stało się zresztą w strefie spadkowej, gdzie to bezpośrednie starcie Fit-Morning Greadaru Brzeg z AZS-em UŚ Katowice zadecydowało o już niemalże pewnym spadku tych drugich. Strata szans na utrzymanie Akademików nie oznacza jednak, że nie będziemy mieli już emocji w walce o ligowy byt.

W grze wciąż pozostali wspomniani brzeżanie, a także AZS UW DARKOMP Wilanów oraz Red Devils Chojnice i MOKS Słoneczny Stok Białystok, gdzie dwie ostatnie z wymienionych drużyn przegrały swoje spotkania i na finiszu sezonu dołączyły do zagrożonego spadkiem grona.

Komplet wyników 30. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów 8:1 (3:0)

Bramki: Artur Popławski (10), Alex Viana (16, 33, 37), Kamil Surmiak (17, 34), Jan Janovsky (28), Michał Marek (35) – Robert Rotuski (39).

Fit-Morning Gredar Brzeg – AZS UŚ Katowice 4:0 (0:0)

Bramki: Dawid Witek (25, 35), Wilson Tavares (26), Kamil Kucharski (34).

MOKS Słoneczny Stok Białystok – AZS UW DARKOMP Wilanów 2:3 (1:1)

Bramki: Michał Osypiuk (7), Krzysztof Kożuszkiewicz (38) – Radosław Marcinkowski (4), Bartosz Przyborek (29), Michał Klaus (36).

Red Dragons Pniewy – FC Reiter Toruń 2:0 (0:0)

Bramki: Marcin Mrówczyński (34 s.), Piotr Błaszyk (40).

GI Malepszy Futsal Leszno – Piast Gliwice 2:2 (2:1)

Bramki: Mateusz Lisowski (8), Kacper Konopacki (15) – Mateusz Mrowiec (9), Dominik Solecki (25).

Team Lębork – P.A. Nova Gliwice 4:2 (1:0)

Bramki: Witalij Kołesnyk (10), Maciej Małek (24 s.), Mateusz Madziąg (30), Eric Tabares (39) – Filip Marton (18), Patrik Zatovic (33).

Red Devils Chojnice – Dreman Opole Komprachcice 3:5 (0:2)

Bramki: Mykyta Storożuk (24), Robert Świtoń (33, 40) – Vinicius Teixeira (4), Nuno Chuva (18), Wadym Iwanow (22), Serhij Fil (37), Krzysztof Elsner (38).

Gatta Active Zduńska Wola – Constract Lubawa 0:5 (walkower)

Pauza: Acana Orzeł Jelcz-Laskowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.