STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Koniec sezonu! Wiemy już wszystko!

Fot. Aleksander Knitter

Po dziewięciu miesiącach pełnym emocji w STATSCORE Futsal Ekstraklasie zabrzmiała syrena kończąca sezon 2020/21. I choć w ostatniej kolejce wiele spraw było już jasnych, tak z przyznaniem wicemistrzostwa Polski oraz wyłonieniem ostatniego spadkowicza musieliśmy czekać do samego końca.

Constract Lubawa wicemistrzem Polski, a Fit-Morning Gredar Brzeg ostatnim spadkowiczem! W ten weekend w STATSCORE Futsal Ekstraklasie bardziej wyczekiwanych wiadomości po prostu nie było.

O wiele prostsze zadanie w drodze po sukces mieli oczywiście zawodnicy Constractu, którym do obrony srebrnego medalu wystarczał remis z pewnymi już spadku Akademikami z Katowic. Mimo to jednak Konstruktorzy nie poszli na minimalizm. Wygrali pewnie 6:0, a bramki strzelali m.in. Pedro Pereira oraz Vitinho, którzy po tym sezonie żegnają się z zespołem z Warmii.

Brąz przypadł tym samym graczom Piasta Gliwice. Zawodnicy Orlando Duarte również wygrali przekonywująco z MOKS Słonecznym Stokiem Białystok 10:2, dzięki czemu mogli świętować pierwszy medal mistrzostw Polski w historii klubu.

Również korespondencyjnie, tyle że o ligowy byt rywalizowały z kolei zespoły AZS-u UW DARKOMP Wilanów oraz Fit-Morning Gredaru Brzeg. I podobnie jak w Lubawie, Akademicy w mgnieniu oka objęli prowadzenie. Dla brzeżan taki scenariusz był najgorszym z możliwych, bo też w tym momencie nawet zwycięstwo nie dawało im upragnionego utrzymania.

Do sensacyjnego zwrotu akcji już jednak nie doszło. AZS z każdą minutą powiększał swoją przewagę i nawet chwilowy brak koncentracji nie przeszkodził mu w odniesieniu końcowego sukcesu, jakim było zagwarantowanie sobie gry w futsalowej elicie na kolejny sezon.

Komplet wyników 34. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy 6:1 (4:0)

Bramki: Artur Popławski (6), Alex Viana (13 k., 19), Matehus Ferreira (20), Paweł Budniak (21), Bartłomiej Twarkowski (35) – Mateusz Kostecki (32).

Team Lębork – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 2:3 (1:1)

Bramki: Eric Tabares (17), Andre Luiz (38 k.) – Jakub Kąkol (11), Mykola Morozow (24), Arkadiusz Szypczyński (33).

GI Malepszy Futsal Leszno – Clearex Chorzów 1:1 (1:1)

Bramki: Adrian Niedźwiedzki (19) – Sebastian Brocki (10).

Constract Lubawa – AZS UŚ Katowice 6:0 (4:0)

Bramki: Pedro Pereira (2, 3), Vitinho (10), Ique Ribeiro (18), Pedrinho (33), Bartłomiej Piórkowski (36).

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice 2:10 (0:6)

Bramki: Piotr Skiepko (34), Mateusz Łabieniec (37) – Mateusz Mrowiec (4, 29, 31), Tomasz Czech (5, 23, 38), Dominik Solecki (7), Rodrigo Dasaiev (15), Sebastian Szadurski (16, 16).

AZS UW DARKOMP Wilanów – Dreman Opole Komprachcice 5:2 (2:0)

Bramki: Maciej Pikiewicz (1, 35), Jakub Nahorny (20), Michał Klaus (27, 30) – Przemysław Kępiński (30 s.), Patryk Kilian (33).

Fit-Morning Gredar Brzeg – FC Reiter Toruń 5:1 (3:1)

Bramki: Paweł Boczarski (6), Bernardo Bernardino (12), Wilson Tavares (15, 40), Kamil Kucharski (23) – Remigiusz Spychalski (11)

Gatta Active Zduńska Wola – P.A. Nova Gliwice 0:5 (walkower)

Pauza: Red Devils Chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x