STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Komu utrzymanie?

Fot. Dominika Babiarczyk

W STATSCORE Futsal Ekstraklasie mistrz Polski jest już niemalże znany. Wciąż jednak trudno wskazać trójkę przyszłych spadkowiczów. Sporą pomoc w odpowiedzeniu na to pytanie może nam przynieść najbliższa kolejka.

Wszystko za sprawą spotkania AZS-u UW DARKOMP Wilanów z Fit-Morning Gredaru Brzeg. Akademicy znajdują się obecnie nad kreską i pierwsi zagrożeni spadkiem brzeżanie tracą do nich cztery punkty. Biorąc pod uwagę, że beniaminek ze stolicy dostanie jeszcze walkower za mecz z Gattą Zduńska Wola, przewaga ta może urosnąć do nawet dziesięciu oczek!

Aby zatem została na poziomie czterech punktów, brzeżanie muszą wygrać. W innym razie będzie można mówić o zakończeniu walki o utrzymanie, bo też taka strata będzie raczej nie do odrobienia.

Dobrze o tym wiedzą chociażby w Katowicach, gdzie już teraz do utrzymania tracą dokładnie dziesięć punktów. Jakby tego było mało spotkają się teraz z liderem i obrońcą tytułu, Rekordem Bielsko-Biała. Nadzieją dla Akademików ze stolicy Górnego Śląska może być jednak fakt, że to właśnie oni, jako jedyni pokonali w zeszłym sezonie mistrzów Polski.

Czy będziemy świadkami powtórki ze scenariusza? Początek spotkania już jutro o godzinie 16.00 w nSport+ oraz na canalplus.com.

Poza tym o 2. miejsce w tabeli powlaczy Constract Lubawa z Red Devils Chojnice, zaś weekend z futsalem uzupełnią nam spotkania P.A. Novy Gliwice z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice i Dremana Opole Komprachcice z Red Dragons Pniewy.

Komplet spotkań 27. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko-Biała, sobota, godz. 16.00 (nSport+)

AZS UW DARKOMP Wilanów – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg, sobota, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

P.A. Nova Gliwice – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice, sobota, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

Constract Lubawa – Red Devils Chojnice, niedziela, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

FC Reiter Toruń – MOKS Słoneczny Stok Białystok, niedziela, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

Dreman Opole Komprachcice – Red Dragons Pniewy, niedziela, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

Gatta Active Zduńska Wola – GI Malepszy Futsal Leszno 0:5 (walkower)

Pauza: Clearex Chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.