Sprawiedliwości stało się zadość. Żółta kartka Błażeja Augustyna anulowana

Błażej Augustyn (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

Komisja Ligi Ekstraklasy SA anulowała żółtą kartę, jaką obrońca Jagiellonii Białystok został ukarany w meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice. 

W sobotnie popołudnie Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1. „Duma Podlasia” kończyła mecz w „10” po tym, jak za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Błażej Augustyn. Zdaniem większości ekspertów sędzia Daniel Stefański popełnił błąd, bowiem druga żółta kartka mu się nie należała.

Białostocki klub postanowił walczyć o swojego zawodnik i złożył odwołanie do Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Organy dyscyplinarne po przeanalizowaniu zebranego materiału video anulowały karę 33-latka.

– Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra, Komisja Ligi uznała protest złożony przez Jagiellonię Białystok w sprawie żółtej kartki dla zawodnika Błażeja Augustyna z meczu Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice w 19. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Tym samym kara napomnienia nałożona na Błażeja Augustyna została anulowana – czytamy w komunikacie ligi. 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.