Sprawiedliwości stało się zadość. Żółta kartka Błażeja Augustyna anulowana

Błażej Augustyn (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

Komisja Ligi Ekstraklasy SA anulowała żółtą kartę, jaką obrońca Jagiellonii Białystok został ukarany w meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice. 

W sobotnie popołudnie Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1. “Duma Podlasia” kończyła mecz w “10” po tym, jak za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Błażej Augustyn. Zdaniem większości ekspertów sędzia Daniel Stefański popełnił błąd, bowiem druga żółta kartka mu się nie należała.

Białostocki klub postanowił walczyć o swojego zawodnik i złożył odwołanie do Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Organy dyscyplinarne po przeanalizowaniu zebranego materiału video anulowały karę 33-latka.

– Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra, Komisja Ligi uznała protest złożony przez Jagiellonię Białystok w sprawie żółtej kartki dla zawodnika Błażeja Augustyna z meczu Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice w 19. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Tym samym kara napomnienia nałożona na Błażeja Augustyna została anulowana – czytamy w komunikacie ligi. 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *