Spotkanie na szczycie w Barcelonie. Coraz bliżej zmian

Xavi

Zdjęcie: FC Barcelona

Gorące dni w Barcelonie.

Świat futbolu stoi u progu znaczącej zmiany w kierownictwie jednego z czołowych klubów – FC Barcelony. Niebawem Katalończycy mają ogłosić, że Hansi Flick, były trener Bayernu Monachium, zastąpi Xaviego Hernandeza na stanowisku szkoleniowca.

Oczekiwanie na potwierdzenie zmian

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Mundo Deportivo, wciąż trwają rozmowy dotyczące warunków umowy Flicka, lecz oczekuje się, że początkowa współpraca będzie miała formę rocznego kontraktu z opcją przedłużenia. Celem tej umowy jest zapewnienie klubowi nowego impulsu i kontynuacji jego rozwoju. Niemiecki trener nie ukrywa gotowości do objęcia nowej roli, pomimo że jego nazwisko było również łączone z innymi europejskimi klubami.

W skład komisji, która ma zatwierdzić zmianę, wchodzą Joan Laporta, Deco oraz inni członkowie zarządu.

Piątkowe spotkanie włodarzy z obecnym trenerem w Barcelonie było również okazją do oficjalnego poinformowania Xaviego o decyzji zarządu.

Ostatnie chwile Xaviego i oczekiwania wobec Flicka

Xavi Hernandez, który ma się pożegnać z klubem po meczu z Sevillą, przeżywa ostatnie dni na stanowisku trenera Barcelony. Jego era, chociaż pełna pasji i zaangażowania, nie przyniosła spodziewanych sukcesów, które zapewniłyby mu dłuższą kadencję.

Przybycie Hansiego Flicka budzi duże oczekiwania wśród fanów oraz obserwatorów. Znany z dokonania rewitalizacji Bayernu Monachium i wprowadzenia tam znaczących zmian taktycznych i strategicznych, Flick ma za zadanie odbudować Barcelonę jako dominującą siłę w europejskim futbolu. Spekulacje wskazują, że jego prezentacja może nastąpić już w najbliższy czwartek lub piątek.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.