Sporting Lizbona remisuje z kopciuszkiem

W spotkaniu pierwszej kolejki Ligi mistrzów Sporting Lizbona zremisował ze słoweńskim Mariborem 1:1. Bramki strzelali Nani oraz Zahovic.

Mecz rozpoczął się od groźnej sytuacji gości. Cedric mocno uderzył na bramkę Handanovicia, lecz bramkarz Mariboru okazał się lepszy. W dziesiątej minucie to Maribor stanął przed szansą na bramkę Portugalczyków strzelał Ibraimi, ale górą był bramkarz reprezentacji Portugalii Rui Patricio. Później zaczął przeważać Sporting. Najpierw niecelnie uderzył Adrien Silva, a następnie mocno w światło bramki z rzutu wolnego Jefferson. W 30″ minucie sytuację sam na sam zmarnował Carillo. Chwilę później Peruwiańczyk dobijając trafił w poprzeczkę. Minutę później po rzucie wolnym piłka uderza w jednego z obrońców Mariboru i wychodzi na rzut rożny, jednak bez konsekwencji na gospodarzy. Cztery minuty później to gospodarze mogli zdobyć gola. Cedric podał piłkę do Ruia Patrico, lecz zrobił to niedokładnie i bramkarz Sportingu gonił piłkę. Wówczas swoją szansę zwietrzyli “Fioletowi”. Strzał z dystansu Ibramiego sprawił ogromne trudności Ruiowi Patricio, lecz chwilę później znów strzelał Ibraimi, tym razem niecelnie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Sportingu. Najlepszą sytuację miał Slimani na bramkę Handanovicia, lecz nie udało mu sie pokonać bramkarza. W 57″ minucie szansę na zdobycie gola dla gospodarzy  zmarnował Sallaich, strzelając w sam środek bramki. Później szansę zmarnował Tavares uderzając z szesnastego metra minimalnie obok słupka. Kolejne dwadzieścia minut przebiegało dość spokojnie, trenerzy dokonywali zmian, a obie drużyny starały się wzmocnić i zewrzeć szyki. W 81″ minucie gola na 1:0 zdobył wypożyczony z Manchesteru united Nani. Wydawało się, że Sporting ma już rywala na widelcu i wtedy w 81″minucie na boisku pojawił się Luka Zahović. Serb jak na złość urodzony w Portugalii potrzebował niecałych dwunastu minut, aby zdobyć gola dającego wyrównanie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Maribor 1:1 (0:0) Sporting Lizbona

Gol80″ Nani (Sporting) 0:1

Gol90+2″ Zahović (Maribor) 1:1