Sporting Gijon lepszy w starciu beniaminków

realsporting.com

W spotkaniu 14. kolejki zmierzyły się drużyny, które w zeszłym sezonie rywalizowały na zapleczu Primera Division. Sporting Gijon okazał się lepszy od UD Las Palmas wygrywając 3:1.

Tego wieczora na Estadio El Molinon obie drużyny walczyły o oddalenie się od strefy spadkowej. Swój cel szybciej zaczęli realizować gospodarze, a konkretnie Sanabria, który w 17 minucie strzałem z piątego metra dał prowadzenie swojej drużynie. Goście z Las Palmas utrzymywali się dużo przy piłce. W 38 minucie zaowocowało to wyrównaniem. El Zahar wykorzystał dośrodkowanie Garrido i pokonał golkeapera rywali. Dużo emocji dostarczyło kibicom ostatnie 20 minut meczu. Najpierw w 71 minucie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał stoper gości Aythami. Później na murawie szalał duet Jonathan – Sanabria. W 78 minucie Jonathan świetnie zacentrował, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Sanabria wyprowadzając Sporting na prowadzenie po raz drugi w tym spotkaniu. Sześć minut później Jonathan znów popisał się bardzo dokładnym podaniem wzdłuż pola karnego, a piłkę z najbliższej odległości wpakował Sanabria kompletując hattricka i ustalając wynik spotkania na 3:1. Po tym spotkaniu piłkarze z Gijon zajmują 14 miejsce w tabeli, zaś Las Palmas jest przedostatnie.

Sporting Gijon – UD Las Palmas 3:1 (1:1)

1:0 Sanabria  (Gijon) 17′

1:1 El Zahar  (Las Palmas) 38′

2:1 Sanabria (Gijon) 78′

3:1 Sanabria  (Gijon) 84′

Sędzia: A. Mallenco

Frekwencja:  22655 osób

Autor: Mikołaj Barbanell