Spore problemy Juventusu! Kolejny zawodnik pierwszej drużyny z koronawirusem

fot: twitter.com/juventusfc

Juventus poinformował o kolejnym zakażeniu koronawirusem wśród swoich zawodników. Tym razem chodzi o Juana Cuadrado. Kolumbijczyk nie pojawi się w meczu przeciwko AC Milanowi.

W ostatnim czasie klub z Turynu przekazał informacje o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Alexa Sandro. Na nieszczęście dla mistrzów Włoch, w zespole wykryto kolejnego zakażonego zawodnika. Jest nim prawy obrońca „Starej Damy” – Juan Cuadrado. Cała sytuacja została opisana w oficjalnym oświadczeniu klubu.

 – Juventus FC informuje, że w  testach przeprowadzonych zgodnie z aktualnym protokołem sanitarnym, pojawił się wynik pozytywny. Zakażonym jest Juan Cuadrado. Zawodnik znajduje się na izolacji i nie ma żadnych objawów – poinformował zarząd turyńskiego klubu.

W tej sytuacji pewne jest, że Kolumbijczyk nie wystąpi w zaplanowanym na jutro meczu z liderem Serie A – AC Milanem. Jest to kolejny, po wcześniej wspomnianym Alexie Sandro, taki przypadek w drużynie Juventusu. Jednak w tej sytuacji Andrea Pirlo może liczyć na godnego zastępcę prawego obrońcy. Można przypuszczać, że szkoleniowiec w najbliższym meczu postawi na równie dobrze grającego w tym sezonie Danilo. Co prawda, Brazylijczyk nie może popisać się takimi umiejętnościami w grze ofensywnej jak Cuadrado, ale na pewno będzie starał się godnie zastąpić nieobecnego kolegę.

Zarząd Juventusu musi teraz trzymać kciuki za negatywne wyniki reszty przeprowadzonych testów. Większa liczba nieobecności w środowym meczu, mogłaby zaprzepaścić szanse ekipy „Starej Damy” na zwycięstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *