Spokojne zwycięstwo Manchesteru City

twitter.com/mancity

Na inaugurację 32. kolejki Premier League Fulham uległ na własnym stadionie Manchesterowi City 0-2. Bramki dla gości zdobywali Bernardo Silva oraz Sergio Aguero. Wynik ten oznacza, że Obywatele wracają na pozycję lidera angielskiej ekstraklasy.

Spotkanie od początku przybrało charakter taki, jakiego każdy się spodziewał – Manchester City zdominował grę w środku pola, chcąc szybko rozprawić się z rywalem i odhaczyć pierwszą ofiarę z niezwykle napiętego terminarza. I już w 5 minucie udało się otworzyć wynik. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu futbolówki z własnej obrony popełnił Fosu-Mensah, piłkę przejęli goście i Bernardo Silva pokonał Sergio Rico płaskim strzałem zza pola karnego. Mistrzowie Anglii co i rusz korzystali z niewymuszonych strat piłkarzy z Craven Cottage, nękając dobrze dysponowanego dzisiaj golkipera gospodarzy uderzeniami z niewielkiego dystansu.

Napór się opłacił, bo już po niecałych dwóch kwadransach Manchester prowadził 2:0. Kolejna pomyłka obrońców Fulham poskutkowała utratą piłki, do której błyskawicznie dopadli przeciwnicy. Całą kontrę pięknym strzałem z bocznej strefy pola karnego wykończył Kun Aguero, dla którego było to dziewiętnaste trafienie w tym sezonie ligowym.

Po zmianie stron można było dostrzec, iż podopieczni Pepa Guardioli nieco spuścili z tonu, konstruując akcje wolniej, mniejszym nakładem sił. W żaden sposób nie pomogło to jednak Fulham dojść do głosu w tym spotkaniu. Beniaminek Premier League miał problemy z wymienieniem kilku podań, nawet na własnej połowie i tak naprawdę przez cały mecz ani razu nie stworzył większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Edersona. City natomiast najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miało w 80 minucie, kiedy to po szybkim ataku Sterling uruchomił Walkera, ale Anglik trafił w słupek.

Manchester City pokonuje Fulham i ponownie obejmuje prowadzenie w ligowym wyścigu, czekając na jutrzejszą odpowiedź Liverpoolu. Przypomnijmy, że The Reds zmierzą się na Anfield Road z Tottenhamem.