Spokojne zwycięstwo Barcelony

Four Four Two

FC Barcelona pokonała Celtę Vigo na Camp Nou 2:0 w meczu rozgrywanym w ramach 17. kolejki La Liga Santander. Bramki zdobyli Ousmane Dembele i Leo Messi. Katalończycy od początku kontrolowali grę nie pozwalając rywalom na zbyt wiele, choć widowisko nie należało do najciekawszych. Piłkarze Barcy sprawiali wrażenie niegrających na sto procent swoich możliwości, a Celta pomimo dosyć wysokiego posiadania piłki nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych sytuacji.

Barcelona już na starcie narzuciła rywalom swój styl gry i szybko objęła prowadzenie za sprawą Ousmane’a Dembele. Znakomitą, dwójkową akcją w swoim stylu popisał się duet Alba-Messi, strzał Argentyńczyka został obroniony przez Blanco, ale do piłki dopadł Dembele i umieścił ją w siatce. Celta próbowała odpowiedzieć, ale jedynymi godnymi odnotowania akcjami ekipy z Galicji były ataki zakończone nieudanymi uderzeniami Gomeza i Mallo. W 45 minucie po raz kolejny Messi i Jordi Alba zaprezentowali kibicom, jak fantastycznie się rozumieją. La Pulga urwał się zdezorientowanym obrońcom Celty, Jordi Alba wypatrzył go znakomitym podaniem, a numer „10” Blaugrany pewnym wykończeniem zmusił golkipera gości do kapitulacji.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Barcelona dominowała, choć nie forsowała tempa i raczej postawiła na kontrolę, aniżeli efektowność. W 59. minucie dobrą kontrę zmarnował Leo Messi, a chwilę później złym wykończeniem „popisał się” Luis Suarez. Niedługo potem interesujący atak przeprowadzili Nelson Semedo z Messim, ale nie udało się pokonać Blanco. Celta miała jedną dobrą okazję do zdobycia gola kontaktowego, gdy po rzucie rożnym ekipy Miguela Cardoso zagotowało się w szesnastce mistrza Hiszpanii, ale koniec końców futbolówka wpadła w ręce Ter Stegena.

Podopieczni Ernesto Valverde utrzymują pozycję lidera La Liga z przewagą trzech oczek nad Atletico Madryt i w dobrych nastrojach mogą przystąpić do świątecznego odpoczynku. Celta na koniec roku zajmuje 10. miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do miejsca dającego awans do Ligi Europy.

FC Barcelona vs. Celta Vigo 2:0
10’ Dembele, 45’ Messi

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet; Alba; Busquets (86’ Alena), Vidal (63’ Arthur), Rakitic; Messi, Suarez, Dembele (68’ Coutinho)

Celta Vigo: Blanco; Mallo, Araujo, Costas, Mazan; Mendez, Yokuslu (46’ Lobotka), Jozabed, Boufal (76’ Sisto); Aspas (53’ Beltran), Gomez