Premier League: Spokojna wygrana Manchesteru City

Manchester

Manchester City pokonał Crystal Palace 2:0 w wyjazdowym starciu kończącym sobotnie zmagania w dziewiątej kolejce Premier League. Gole zdobyli Gabriel Jesus oraz David Silva.

Piłkarze Manchesteru City długo kazali czekać sympatykom atrakcyjnego futbolu na jakiekolwiek fajerwerki w tym spotkaniu. Co prawda całkowicie dominowali w pierwszej połowie, ale nie potrafili przebić się przez głęboko ustawione zasieki podopiecznych Roya Hodgsona. W otworzeniu wyniku nie pomagała też niezła dyspozycja bramkarza Wayne’a Hennesseya, który odbił kilka groźnych uderzeń The Citizens. Dopiero w 39. minucie z prawego skrzydła dośrodkował Bernardo, a strzał głową na bramkę zamienił Gabriel Jesus. Mistrzowie Anglii poszli za ciosem i chwilę później było już 2:0. Po ładnej kontrze Raheem Sterling doskonale wypatrzył wbiegającego z drugiej linii w pole karne Davida Silvę, który strzałem z woleja podwyższył rezultat.

Po zmianie stron gra wyglądała mniej więcej tak jak w końcówce pierwszej odsłony. Obywatele nieustannie napierali na bramkę Hennesseya, który co i rusz ratował swój zespół przed całkowitą klęską. Z kolei Crystal Palace miał raptem dwie dogodne sytuacje do złapania kontaktu. Raz, gdy świeżo wprowadzony na boisko Benteke w swoim stylu oddał strzał głową i w końcówce, kiedy strzał Zahy, podobnie jak w przypadku Belga, obronił Ederson.

Na przynajmniej kilka godzin Manchester City zmniejsza stratę do Liverpoolu do pięciu punktów, natomiast Crystal Palace zajmuje szóstą pozycję z dorobkiem czternastu oczek.