Spartak Moskwa skomentował sankcje na rosyjski futbol. “Sport powinien budować mosty, a nie je palić”

Sobolev i Lozano

Zdjęcie: Spartak Moskwa


FIFA I UEFA podjęły jedyną słuszną decyzję i nałożyły dość bolesne sankcje na rosyjski futbol. Władze Spartaka Moskwa w oficjalnym komunikacie skomentowały wykluczenie z europejskich pucharów. –  Nasze sukcesy i porażki łączą ludzi z kilkudziesięciu różnych krajów i nawet w najtrudniejszych czasach sport, z punktu widzenia klubu, powinien budować mosty, a nie je palić – czytamy. 

FIFA i UEFA wspólnie poinformowały o wykluczeniu wszystkich rosyjskich drużyn z europejskich pucharów. Sankcje dotyczą również reprezentacji „Sbornej”, która nie przystąpi do walki o awans na mundial w Katarze. Przypomnijmy, w półfinale baraży Rosja miała zagrać w Moskwie z Polską.

Wyżej wspomniana decyzja spowodowała m.in. wykluczenie Spartaka Moskwa z 1/8 finału Ligi Europy. W tej fazie rozgrywek rosyjska drużyna miała zmierzyć się z RB Lipsk.

Decyzja piłkarskich władz wywołała spore poruszenie w kraju agresora. Władze Spartaka Moskwa w oficjalnym komunikacie skomentowały sankcje nałożone na rosyjski futbol. Klub podkreślił swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji, jednocześnie ma nadzieję, na jak najszybsze zakończenie konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Komunikat Spartaka Moskwa:

“Surowy werdykt UEFA i FIFA związany jest ze stanowiskiem tych organizacji wobec wydarzeń mających miejsce na terytorium Ukrainy. Oprócz Spartaka z rozgrywek międzynarodowych wykluczone zostały wszystkie rosyjskie drużyny.

Decyzja FIFA i UEFA oczywiście nas zdenerwowała, choć takiej się spodziewaliśmy. Niestety, starania naszego zespołu w trwającej edycji Ligi Europy zostały przekreślone z powodów jak najbardziej odległych od sportu.

Spartak ma miliony fanów nie tylko w Rosji, ale na całym świecie. Nasze sukcesy i porażki łączą ludzi z kilkudziesięciu różnych krajów i nawet w najtrudniejszych czasach sport, z punktu widzenia klubu, powinien budować mosty, a nie je palić. Podjęto decyzję, z którą się nie zgadzamy, ale jesteśmy zmuszeni jej przestrzegać.

Spartak skupi się na dalszych występach w mistrzostwach Rosji i pucharze kraju. Z niecierpliwością czekamy na osiągnięcie pokoju, którego wszyscy potrzebują, tak szybko, jak to możliwe”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.