Sparingi: Debiut Antoine Griezmanna w Barcelonie, zwycięstwo Chelsea FC

W ramach przygotowań do sezonu 2019/20, FC Barcelona w meczu towarzyskim na Saitama Stadium uległa Chelsea FC (1:2). Pod nieobecność Leo Messiego i Luisa Suareza debiut w nowych barwach zaliczył Antoine Griezmann.

Dla “The Blues” był to już drugi sparing, bowiem przed czterema dniami przegrali z japońską Kawasaki (0:1). Usprawiedliwieniem może być fakt, iż Frank Lampard wówczas wysłał do boju mocno eksperymentalny skład. – Dwa lata temu byłem w Japonii z Arsenalem i było tak samo – bardzo wilgotno, bardzo ciepło i niełatwe warunki do gry. Nasi rywale grają w nich 2-3 miesiące w sezonie, nie mam pojęcia, jak to znoszą – skomentował Olivier Giroud słabszy wynik. W spotkaniu z Dumą Katalonii londyńscy piłkarze prowadzenie objęli w 35. minucie po fatalnej stracie futbolówki przez Sergio Busquetsa. W drugiej części w drużynie z Katalonii zadebiutowali bramkarz Neto oraz pomocnik Frankie de Jong, który trafił z Ajaxu Amsterdam. Wynik dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem podwyższył Ross Barkley, zaś autorem honorowego trafienia dla Katalończyków był Ivan Rakitić.