Spalletti na wylocie z Interu?

Daily Express


Już od rana we włoskich mediach krąży wiadomość, jakoby Luciano Spalletti miał zostać zwolniony ze stanowiska trenera Interu Mediolan. Działacze klubu z Lombardii mają już nawet nazwisko potencjalnego następcy.

Taka decyzja władz Interu ma być pokłosiem słabych występów Nerazzurrich w Lidze Mistrzów. We wtorek mediolańczycy odpadli z rozgrywek po remisie z PSV i to właśnie wyniki w najważniejszych europejskich rozgrywkach miały być gwoździem do trumny Spallettiego. W Serie A wyniki Interu nie są najgorsze (trzecie miejsce w lidze), ale styl gry pozostawia wiele do życzenia. Dlatego władze Interu chcą dokonać zmian na ławce trenerskiej już latem.

Kto za Spallettiego?

Wobec prawdopodobnego zwolnienia obecnego szkoleniowca, w Mediolanie mają już kilku następców. Spallettiego miałby zastąpić Antonio Conte. Mistrz Włoch z Juventusem jest obecnie bezrobotny. Kilka miesięcy temu był łączony z Realem Madryt, jednak obie strony nie doszły do porozumienia. Pierwszym krokiem, który klub z Mediolanu miał podjąć, jest zatrudnienie na stanowisku menadżera generalnego Giuseppe Marotty. Zatrudnienie Włocha ma nastąpić już dzisiaj. Marotta współpracował z Conte podczas jego pobytu w Juventusie, aż do momentu odejścia Conto latem 2014 roku.

Drugą opcją pozostaje kandydatura Diego Simeone. Były gracz Interu, a obecnie szkoleniowiec Atletico Madryt sugerował, że chciałby któregoś dnia podjąć się pracy w byłym klubie. Obok obu wspomnianych trenerów pojawia się jeszcze we włoskich mediach jedno nazwisko – Jose Mourinho. Portugalczyk zdobył z Interem potrójną koronę i jest poważany w wśród kibiców Nerazzurrich. Do ewentualnej zmiany na stanowisku trenera miałoby dojść latem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.