Southampton: Problemy finansowe – Bednarek na wylocie?

southamptonfc.com

Jan Bednarek może opuścić Southampton ze względu na problemy finansowe. Epidemia koronawirusa znacząco wpływa na budżety klubów. Te, które nie są w czołówce najlepiej zarabiających, muszą myśleć o wymianie kilku zawodników.

“The Sunday Mirror” donosi, że Southampton może mieć pewne kłopoty finansowe spowodowane wstrzymaniem rozgrywek. W związku z tym pojawiają się plotki, na temat transferów z klubu. Wśród najbardziej prawdopodobnych wymienia się między innymi sprzedaż Pierre-Emile’a Hoejbjerga i Danny’ego Ingsa. Mówi się jednak, że St Mary Stadium mogą opuścić także: James Ward-Prowse, Nathan Redmond i Jan Bednarek.

Polski obrońca rozegrał w tym sezonie 27 spotkań i zdobył jedną bramkę, więc prawdopodobnie znalazłoby się kilka klubów zainteresowanych transferem. Nie ma jednak wątpliwości, że sprzedaż nawet kilku z wymienionych wcześniej zawodników, byłaby dużym osłabieniem drużyny Southampton.

Nie wiemy, czy plany sprzedażowe się potwierdzą. Jeśli piłka nożna na wyspach wróci i sezon zostanie dokończony, klubowe kasy dostaną solidny zastrzyk gotówki. Ostatnie informacje mówiły, że futbol wróci na angielskie boiska pod koniec czerwca. Decyzje nie zostały jeszcze jednak podjęte. A sprawę komplikować może chociażby fakt, że kilka dni temu wykryto koronawirusa u jednego z piłkarzy Premier League.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x