Sousa: Zmiany w składzie będą, ale niezbyt duże
- Zmiany w składzie będą, ale niezbyt duże. Bardziej zmieni się nasza strategia, bo zagramy z innym typem rywala niż Słowacja - zapowiadał selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa na oficjalnej konferencji prasowej przed sobotnim meczem mistrzostw Europy z Hiszpanią.
Polska fatalnie otworzyła EURO. W pierwszym meczu przegrała ze Słowacją 1:2. Tym razem czeka ich trudna konfrontacja z Hiszpanią w Sewilli.
- Ale równie dużą mamy świadomość po co tu przyjechaliśmy i jaki wynik chcemy osiągnąć. Wiemy, jak będzie wyglądać mecz, ale też wiemy, w jaki sposób możemy Hiszpanom zagrozić. Musimy wiedzieć, jak bronić, blokować, ale też kiedy i jak przejść do ataku - tłumaczył Sousa w piątek.
- Stwarzamy sytuacje, zdobywamy gole i to chcemy kontynuować. Wiemy też jednak, że Hiszpania ma możliwości oraz umiejętności kontrolowania gry i na to musimy być przygotowani. Im bardziej będziemy agresywni w poszczególnych sektorach boiska, tym będziemy groźniejsi. Agresja, determinacja to coś, co staram się zmienić od początku pracy z reprezentacją Polski. Ale praca nad mentalnością to proces, który trwa - dodał.
- Może my nie jesteśmy drużyną tej klasy, ale także stać nas na dobry futbol. Hiszpania jest jednym z faworytów nie tylko naszej grupy, ale i całego turnieju. Ma jednak swoje problemy, m.in. ze zdobywaniem bramek. Dlatego uważam, że możemy powalczyć o satysfakcjonujący rezultat - podsumował.
W sobotę w polskiej drużynie zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę Grzegorza Krychowiak. Przy ustalaniu składu nie będzie też brany kontuzjowany bramkarz Łukasz Fabiański. Początek spotkania o godz. 21.
-

AktualnościElche CF - Valencia CF wyjściowe składy na spotkanie. Znamy podstawowe jedenastki (11.04.2026)Nowacki / 11 kwietnia 2026, 15:15
-


AktualnościBurnley FC - Brighton podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki na spotkanie (11.04.2026)Nowacki / 11 kwietnia 2026, 15:06
-


AktualnościBrentford - Everton wyjściowe składy już znane. Oficjalne ustawienia drużyn (11.04.2026)Nowacki / 11 kwietnia 2026, 15:01
-


AktualnościWyjściowe składy na spotkanie RB Lipsk - Borussia M'gladbach. Kto zagra od pierwszej minuty? (11.04.2026)Nowacki / 11 kwietnia 2026, 14:48
-

AktualnościZnamy wyjściowe składy na spotkanie Vfl Wolfsburg - Eintracht Frankfurt (11.04.2026)Nowacki / 11 kwietnia 2026, 14:40
-

AktualnościWyjściowe składy na mecz 1. FC Heidenheim - Union Berlin. Potwierdzone jedenastki (11.04.2026)Nowacki / 11 kwietnia 2026, 14:40
































