Sousa: Muszę skupić się na szukaniu innych rozwiązań
- Anglia to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Gareth Southgate prowadzi ją ze znakomitymi wynikami. W Premier League grają najlepsi zawodnicy świata. Ten mecz będzie wielkim wyzwaniem - mówił selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa przed meczem z Anglią.
W środę o 20.45 Polska zagra trzecie spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Tym razem rywalem będą mocni Anglicy.
- Zawsze skupiam się na teraźniejszości. Historia też jest ważna, musimy o niej pamiętać, wyciągać wnioski, a czasem wykorzystać do motywacji. Mamy jednak inne sposoby, by zmotywować piłkarzy na tak ważny mecz, jak jutro - zapowiedział Sousa.
We wtorek pojawiła się informacja o długości przerwy Roberta Lewandowskiego. Będzie pauzował co najmniej cztery tygodnie. Napastnik Bayernu Monachium urazu kolana doznał w meczu z Andorą.
- Kontuzja Roberta to ogromna strata. Jako trener muszę skupić się na szukaniu innych rozwiązań. Musimy dostosować go do przeciwnika. Mamy już pewne rozwiązanie, które zastosujemy jutro. To dla nas ważny moment, by wzmocnić naszą mentalność bez najważniejszych piłkarzy, jak Robert. Piłkarze muszą pokazać swoją odporność psychiczną - stwierdził Sousa.
W jakim składzie zagramy?
- Potwierdzam, że Szczęsny zacznie mecz od początku. Pozycja bramkarza wymaga stabilność, a my postawiliśmy na Wojtka. Głównie z powodów technicznych, ma odpowiednią dynamikę, której szukamy. Piłka jest jednak dynamiczna. Fabiański prezentuje podobny poziom do Szczęsnego. Cieszę się, że mamy bramkarzy z dużymi umiejętnościami, którzy w dodatku są świetnymi ludźmi. (...) Nie chcemy robić kolejnej rewolucji. Zbudowaliśmy pewne podstawy. Koncept gry oczywiście zależy od naszego przeciwnika. Każdego rywala możemy pokonać na różne sposoby - powiedział Sousa.
-

AktualnościLautaro Martínez po finale z Lazio: Inter wrócił na szczyt, a Chivu dostał od nas 10/10Nowacki / 14 maja 2026, 23:49
-


AktualnościDidier Deschamps ogłosił skład Francji na Mundial 2026. Zabrakło Chevaliera, Camavingi i Kolo MuaniegoNowacki / 14 maja 2026, 23:43
-


AktualnościArsenal ma problem na prawej obronie. Arteta potwierdza długą przerwę Bena White’a i daje nadzieję TimberowiNowacki / 14 maja 2026, 23:29
-


AktualnościGetafe CF - RCD Mallorca podstawowe jedenastki. Sprawdź ogłoszone składy (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:35
-

AktualnościRC Lens - PSG podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki na spotkanie (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:12
-

AktualnościWyjściowe składy na mecz Manchester City - Crystal Palace (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:02































