Solskjaer: Niemożliwe jest, by we wtorek i czwartek zagrała ta sama wyjściowa jedenastka

solskjaer

Manchester Evening News

Na przedmeczowej konferencji prasowej, Ole Gunnar Solskjaer wypowiedział się na temat natężenia gier w kalendarzu swojego zespołu. Norweg poruszył również temat młodych zawodników.

Manchester United może zaliczyć obecny sezon do udanych, finał Ligi Europy, dobra postawa w Premier League, to przemawia zdecydowanie za obecnym projektem “Czerwonych diabłów”. Jednak, żeby dowieźć do końca sezonu wynik, na który pracowano przez cały sezon, trzeba nadal ciężko pracować.

Problemem, który dotyka obecnie Manchester United jest duża intensywność gry zespołu. W zaledwie 8 dni przyjdzie im rozegrać trzy mecze, a gdyby doliczyć do tego wygrane spotkanie z Aston Villą, to natężenie meczów robiłoby jeszcze większe wrażenie.

Tę sytuację oraz temat młodych zawodników, którzy mogą dostać szansę w nadchodzących grach skomentował na konferencji prasowej Ole Gunnar Solskjaer.

– Żałuję, że nie mogę powiedzieć, że pójdziemy na całość we wszystkich meczach, ale to niemożliwe. To jest dla mnie trudne – wiem, że niemożliwe jest, by we wtorek i czwartek zagrała ta sama wyjściowa jedenastka. Zbyt duże ryzyko kontuzji, więc muszę być uczciwy wobec ciebie. Możecie mnie obwiniać, ale muszę dokonywać zmian. Gra w każdym z czterech spotkań jest niebezpieczna dla zdrowia piłkarzy, więc muszę ustalić priorytety – powiedział.

– Dzisiaj usiądziemy z naszym sztabem, na ten moment mamy już ułożony teoretyczny skład. Zobaczymy jaka będzie reakcja organizmów piłkarzy, kiedy pojawią się jutro w ośrodku, kiedy przyjdą we wtorek rano i na koniec we wtorek po południu wybiorę drużynę – dodał.

– Amad Traore i Shoretire walczą o grę zdecydowanie i nadal są z pierwszą drużyną, trenują z nami każdego dnia, więc myślę, że niektórzy młodzi chłopcy na pewno się pojawią we wtorek. Nie jestem w stanie odpowiedzieć czy wejdą pod koniec meczu, czy zaczną go od początku, ponieważ nie wiem, jak będą się czuć pozostali piłkarze – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.