Sobotnie wydarzenia w Bundeslidze

english.ajax.nl

Borussia Dortmund zremisowała w Derbach Zagłębia Ruhry z Schalke 04 Gelsenkirchen (4:4) i jeszcze bardziej wkroczyła w kryzys. Najbardziej lojalni fani BVB są wściekli. Zwycięska ścieżka Juppa Heynckesa zakończona.

Pierwsza porażka Heynckesa:
Pod wodzą Juppa Heynckesa Bayern Monachium przegrał pierwszy raz w sezonie. Po dziewięciu wygranych w lidze, Pucharze Niemiec oraz Lidze Mistrzów. – Przegraliśmy mecz w pierwszej połowie – stwierdził po meczu szkoleniowiec “Bawarczyków”. Thiago Alcantara, Arjen Robben, Thomas Muller oraz Franck Ribery – urazy nie pozwoliły na występ kluczowym zawodnikom.

Kryzys Borussii:
Prowadzenie 4:0 do przerwy Borussii Dortmund z S04, na koniec 4:4. Derby Westfalii z pewnością przeszły do historii. Dopiero po raz drugi w historii rozgrywek 1. Bundesligi drużyna odrobiła cztery bramki straty. Wygraliśmy!!! Krzyczał po meczu szczęśliwy Leon Goretzka, dla którego był to setny występ w Bundeslidze. Urodzony w Bochum pomocnik już jest kuszony przez FC Barcelonę.

Posada Petera Bosza wisi na włosku:
Odpadnięcie z Ligi Mistrzów, sześć meczów bez zwycięstwa w lidze. Poważny kryzys dotknął piłkarzy BVB, a posada Petera Bosza na stołku trenerskim wisi na włosku. – Nigdy się nie poddam, nie zrobiłem tego jako piłkarz i nie zrobię tego jako trener – powiedział na pomeczowej konferencji Holender. Fani Borussii są zniecierpliwieni. Uważają, iż rozstanie się z byłym szkoleniowcem Ajaxu Amsterdam jest obecnie najlepszym wyjściem.

Kevin Volland trafi do kadry DFB:
Timo Werner, Mario Gomez, Lars Stindl i Sandro Wagner – kiedy selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew szuka napastników do kadry, zazwyczaj wybierał ten kwartet. Jednak najskuteczniejszym niemieckim strzelcem w 1. Bundeslidze po 13. meczach jest Kevin Volland. W meczu we Frankfurcie (1:0) 25-latek zdobył swoją ósmą bramkę w sezonie.