,,Słoniki” pokonane. Lechia z awansem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lechia Gdańsk kolejnym zespołem, który awansował do 1/4 Pucharu Polski. W swoim meczu pokonała zespół Bruk- Betu Nieciecza 3-1. Bramki dla Gdańszczan strzelili Łukasik, Makowski i Wolski. Dla gospodarzy bramkę zdobył Misak.

-Lechia wygrywa ze wszystkim. Postaramy się z nią powalczyć. Chociaż nie będzie łatwo. Zdajemy sobie sprawę, że zmęczenie moich zawodników się nawarstwia. Postaramy się na tyle zregenerować zespół, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. To będzie ciekawy mecz dla kibiców – twierdził na konferencji prasowej trener Kaczmarek.

Pierwsza bramka padła w 45. minucie, bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Fila, który widząc, że nie ma miejsca do strzału postanowił wycofać piłkę do Łukasika, a ten fantastycznym uderzeniem dał prowadzenie Lechii. W 67. minucie wynik uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył Makowski, Kilka chwil później było już 1-2. Po dośrodkowaniu Jacka Kiełba z prawej strony bramkę głową zdobył Misak. W doliczonym czasie gry źle zachował się Kupczak, któremu piłkę zabrał Wolski i po minięciu bramkarza strzelił do pustej bramki podwyższając wynik.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-3 Lechia Gdańsk

Mišák 75′ –  Łukasik 45′,  Makowski 67′, Wolski 90′

Bruk-Bet Termalica: Leżoń – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Grzelak – Mišák (88′ Skóraś), Kupczak, Wlazło, Purece (68′ Jovanović), Kiełb – Gergel (70′ Vilhjálmsson).

Lechia: Kuciak – Nunes,  Nalepa, Vitória, Mladenović – Fila (73′ Paixão), Kubicki, Łukasik, Makowski, Michalak (60′ Haraslín) – Arak (84′ Wolski).

sędzia: Tomasz Musiał