Cafu, Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa po dwóch bramkach Cafu i jednej Kucharczyka wygrała w Głogowie z Chrobrym i tym samym awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W poprzedniej rundzie Legia pokonała po rzutach karnych Piasta Gliwice, natomiast drużyna z Głogowa poradziła sobie z Pogonią Siedlce.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli w 31. minucie. Dobrym górnym podaniem popisał się Philipps, wydawało się, że z tej akcji nic nie będzie, ale  zza pleców obrońcy wybiegł Kucharczyk i umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później było już 2-0 za sprawą Cafu, który dostał podanie od Stolarskiego i ładnym strzałem podwyższył prowadzenie. W 82. minucie drugiego gola w meczu zdobył Cafu, mocnym strzałem przy słupku pokonał Janickiego.

Do rozegrania zostały jeszcze 2 mecze. W czwartek Rozwój Katowice zmierzy się z Górnikiem Zabrze, a Wigry Suwałki zagrają z Rakowem Częstochowa.

Chrobry Głogów – Legia Warszawa 0-3 (0-2)

Kucharczyk 31′ , Cafu 36′ , 82′

Legia: Majecki – Stolarski, Remy, Wieteska, Hlousek – Philipps, Cafu, Kucharczyk (72′ Szymański), Hamalainen (70′ Radović), Vesović (46′ Pasquato) – Kulenović

Chrobry: Janicki – Stolc, Wajsak, Wasiluk, Ratajczak – Kona (81′ Borecki), Pawlik, Machaj (62′ Kaczmarek), Drewniak, Maćkowski (56′ Bach) – Sędziak

sędzia: Jarosław Przybył