Slisz gotowy do gry

Bartosz Slisz

Bartosz Slisz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Kontuzja Bartosza Slisza odniesiona w meczu z Jagiellonią Białystok okazał się nie groźna, dzięki czemu zawodnik może normalnie trenować i być brany pod uwagę przez trenera przy układaniu kadry meczowej.

W sobotni wieczór Legia Warszawa przegrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1:2, w ramach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Była 64. minuta meczu, gdy doszło do niefortunnego zderzenia pomiędzy Bartoszem Sliszem a Jakovem Puljiciem. Obaj zawodnicy upadli i potrzebowali pomocy medycznej. Po interwencji medyków Polak, z widocznym grymasem bólu na twarzy, opuścił boisko. Po przeprowadzeniu dogłębnych badań medycznych, klub poinformował, iż kontuzja 21-latka nie jest poważna. Zawodnik będzie mógł normalnie trenować oraz wziąć udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 21, prowadzonej przez Czesława Michniewicza.

Po przerwie reprezentacyjnej gotowi do gry powinni być: Rafael LopesJosip JuranovićiPaweł Wszołek. Były piłkarz Cracovii w poprzednim tygodniu wznowił już treningi z drużyną, zaś dwaj pozostali dołączą do zespołu po odbyciu obowiązkowej kwarantanny, która zakończy się w przyszłym tygodniu. Zanim obaj wznowią treningi, muszą uzyskać negatywny wynik testu na obecność covid-19 w organizmie.

Legia Warszawa po 2. kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów. W następnej serii gier „Stołeczni” zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock. Spotkanie zaplanowano na piątek, 11 września na godzinę 20:30. Relacja z meczu ukaże się na naszym portalu bezpośrednio po ostatnim gwizdku sędziego.