Śląsk wygrywa z Lechią i walczy o europejskie puchary

Śląsk Wrocław pokonał skromnie Lechię Gdańsk 1:0. Dzięki wygranej podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nadal mają szansę na grę w europejskich pucharach. Jedynego gola w tym meczu strzelił Flavio Paixao.

Lepiej mecz rozpoczęli piłkarze Lechii. W 8. minucie piłkę dośrodkował Rafał Janicki, futbolówkę przyjął Stojan Vranjes i mocno uderzył z kilkunastu metrów, ale tylko w poprzeczkę. Kilka minut później Colak ograł Mariusza Pawelca, jednak gospodarzy uratował Mariusz Pawełek.

W kolejnych minutach spotkania nie działo się nic ciekawego, a kibice zgromadzeni na stadionie we Wrocławiu mogli się nudzić. W ostatniej minucie pierwszej połowy swoją okazję miał Śląsk. Po podaniu Toma Hateleya w poprzeczkę trafił Flaxio Paixao.

W drugiej połowie piłkarze obydwu zespołów zaczęli grać trochę szybciej piłką, ale nie stworzyło to dogodnych okazji na zdobycie bramek. W 66. minucie znakomitą okazję zmarnował Peter Grajciar. Jednak w 77. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Picha wykorzystał Flavio Paixao uderzając kapitalnie z woleja.

Lechia próbowała doprowadzić do wyrównania, ale nie udało się jej zdobyć gola. Dzięki zwycięstwu Śląsk ma duże szansę na grę w pucharach w następnym sezonie.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

1:0 Flaxio Paixao 77′

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba – Tom Hateley (56′ Krzysztof Danielewicz), Tomasz Hołota, Robert Pich, Mateusz Machaj (61′ Peter Grajciar), Flavio Paixao – Marco Paixao.

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek – Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Gerson, Piotr Grzelczak – Maciej Makuszewski, (85′ Filip Malbasić), Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik (71′ Mateusz Możdżeń), Bruno Nazario, Stojan Vranjes (80′ Adam Buksa) – Antonio Colak