worldsoccer.com

FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 3:1 i zdobyła Puchar Króla. Dla Katalończyków to 27. triumf w tych rozgrywkach. Zdobyli oni już swoje drugie trofeum w trwającym jeszcze sezonie.

W pierwszych 10 minutach lekką przewagę mieli piłkarze z Bilbao. Podopieczni Ernesto Valverde próbowali sobie stworzyć okazję na zdobycie gola poprzez kontry i posyłanie długich piłek w kierunku walczącego Aritza Aduriza. Od 10, minuty rozpoczęła się dominacja Barcelony. Po znakomitym podaniu Messiego bramkę zdobył Neymar, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną i bramka nie została uznana.

Dziesięć minut później kapitalnym rajdem popisał się Leo Messi, który znakomicie ograł trzech rywali i uderzeniem lewą noga skierował piłkę do siatki.

W 36. minucie drugą bramkę strzelił Neymar, któremu piłkę wystawił Luis Suarez. W pierwszej połowie zawodnicy Athleticu sporadycznie pojawiali się w polu karnym i nie mieli okazji na zdobycie gola. Ataki Barcy napędzali Leo Messi i Neymar, trochę mniej widoczny był Luis Suarez pomimo tego, że zaliczył asystę. W barwach “Lwów” na pochwałę zasłużył Iago Herrerin, dzięki któremu jego zespół nie stracił większej ilości bramek.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków piłkarzy Athleticu, ale  kolejne próby budowania ataków za pomocą długich podań nie przyniosły efektów. Kontrolę nad meczem przejęła “Blaugrana”, która stworzyła sobie kilka bramowych sytuacji. Aktywni byli Messi, Neymar, Suarez i regularnie pojawiający się na prawej stronie boiska Dani Alves. To właśnie on w 74. minucie płasko dośrodkował do Leo Messiego, który zdobył swoje drugiego gola w tym meczu.

Drużyna z Bilbao nie poddawała się i próbowała walczyć czego efektem był gol strzelony przez Iñakiego Williamsa. Młody napastnik był najaktywniejszym piłkarzem Athleticu w tym meczu. Kilka ciekawych pojedynków tego wieczoru stoczyli ze sobą Aduriz i Mascherano. Napastnik klubu z San Mames dzielnie walczył z Argentyńczykiem.

Barcelona prawie przez cały mecz kontrolowała sytuację na boisku i zasłużenie zdobyła Puchar Hiszpanii. Przed piłkarzami Luisa Enrique został jeszcze finał Ligi Mistrzów, który może im trzy trofea w tym sezonie. Z kibicami na Camp Nou pożegnał się Xavi a swój ostatni występ w barwach “Lwów” zaliczył Andoni Iraola.

Athletic Bilbao – FC Barcelona 1:3 (0:2)