Śląsk Wrocław wygrał w sparingu z Zagłębiem Lubin

slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin 2:0 w sparingu przygotowującym do sezonu 2018/19. Na listę strzelców wpisali się Michał Chrapek i Arkadiusz Piech.

Wynik spotkania otworzył się w 6. minucie, kiedy to bramkarz Zagłębia podał piłkę pod nogi Chrapka, a ten sprytnym lobem posłał ją do bramki. Śląsk swoje prowadzenie podwyższył w drugiej połowie. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Bogusz, który idealnie zagrał do Piecha. Doświadczony napastnik nie pomylił się i umieścił futbolówkę w siatce Miedziowych. Wynik na tablicy do końca spotkania nie uległ zmianie i Śląsk wygrał ten mecz kontrolny 2:0. Kolejny sparing Śląsk zagra 30 czerwca z Piastem Gliwice.

Wypowiedzi pomeczowe:

Damian Gąska: Mamy teraz bardzo ciężkie treningi, wczoraj jeden był szybkościowy, drugi siłowy. To wymagające zajęcia, ale takie są potrzebne, w końcu trwa okres przygotowawczy. Zgrania jeszcze trochę brakuje, ale jesteśmy dopiero na początku przygotowań. Nogi są nieco ciężkie, jednak w takim meczu najważniejsze jest, by wybiegać to spotkanie.

Daniel Szczepan: Uważam, że było to spotkanie zapoznawcze. Pierwszy raz graliśmy w takim składzie i nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. Na pewno czuć, że zawodnicy są bardziej wybiegani niż w niższych ligach i prezentują wysoki poziom. Mój występ oceni trener, ale myślę, że jako zespół dobrze się zaprezentowaliśmy w drugiej połowie.

Arkadiusz Piech: Nie był to lekki i przyjemny mecz. To dopiero czwarty dzień naszych przygotowań, a wczoraj mieliśmy naprawdę ciężki trening. Mimo wszystko myślę, że dobrze się zaprezentowaliśmy, wynik cieszy i długimi momentami nasza gra wyglądała poprawnie. Dziś najważniejsze było realizowanie założeń taktycznych i też musimy powoli siebie poznawać.

22.06.2018r., Mecz kontrolny, Trzebnica

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Chrapek 6′, Piech 80′

W 56. minucie spotkania Martin Nešpor (Zagłębie Lubin) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Śląsk: Słowik – Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak – Augusto, Pałaszewski – Kosecki, Chrapek, Pich – Robak
Skład Śląska w II połowie: Wrąbel – Ziemann, Pawelec, Cotra, Bogusz – Łuczak, Łabojko, Radecki, Gąska, Szczepan – Piech

Zagłębie: Hładun – Woźniak, Guldan, Piątkowski, Dziwniel, Matuszczyk, Jagiełło, Mares (31. Moneta), Pawłowski, Starzyński, Tuszyński
Skład Zagłębia w II połowie: Leciejewski – Kopacz, Matras, Dąbrowski, Balić Tosik, Janoszka, Pakulski, Żyra, Moneta (60. Siemaszko), Nespor

źródło: slaskwroclaw.pl