Śląsk Wrocław straci Exposito? Jest zainteresowanie uczestnika Ligi Europy

Artur Jędrzejczyk, Erik Exposito / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Erix Exposito to czołowy napastnik nie tylko Śląska Wrocław, ale też całej PKO Ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że polska liga wkrótce straci czołowego strzelca, ponieważ hiszpański napastnik nie narzeka na brak zainteresowania.

Erik Exposito to na ten moment najskuteczniejszy zawodnik w naszej lidze. Ma na koncie 9 goli i otwiera klasyfikację wspólnie z Ivim Lopezem oraz Mikaelem Ishakiem.

Hiszpański snajper całkiem niedawno złożył podpis pod nową umową. Wcześniej jego kontrakt obowiązywał jedynie do końca obecnego sezonu, lecz został przedłużony do czerwca 2024 roku.

– Wrocław stał się dla mnie kolejnym domem i bardzo dobrze się tutaj czuję. (..) Cieszę się, że przez te dwa lata, dzięki codziennej pracy, robię progres i mogę powiedzieć, że teraz jestem lepszym piłkarzem, niż gdy przychodziłem do Śląska – powiedział Exposito.

Dobra forma napastnika nie uszła uwadze zagranicznych zespołów. Exposito jest stale obserwowany przez przedstawicieli klubów z całej Europy. Dzisiaj dziennikarz TVP Sport, Mateusz Miga podał, że usługami Hiszpana zainteresowany może być węgierski Ferencvaros, uczestnik obecnej edycji Ligi Europy. Jest to zespół, który nie boi się wydawać dużych kwot na transfery nowych zawodników. W tym sezonie wydali już sześć milionów euro, w poprzednim aż siedem.

Exposito trafił do Śląska latem 2019 roku, a od tamtej pory w barwach Śląska udało mu się uzbierać 27 goli i 12 asyst w 84 meczach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.