Śląsk Wrocław pożegnał czterech swoich piłkarzy

Śląsk Wrocław

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com


Śląsk Wrocław zdecydował się zakończyć współpracę z czterema swoimi zawodnikami.

Wzorem Pogoni Szczecin, która również wczoraj żegnała się z czterema swoimi piłkarzami, to samo zrobił również Śląsk Wrocław. Władze klubu zadecydowały o niewiązaniu dalszej współpracy z: Róbertem Pichem, Waldemarem Sobotą, Dino Štiglecem i Markiem Tamásem. Są to zawodnicy, którzy bez cienia wątpliwości zapisali nie jedną kartę pięknej historii Śląska.

Zdecydowanie najwięcej pozytywnych wspomnień kibice klubu będą mieli z Waldemarem Sobotą. Zawodnik był obecny w drużynie, grającej w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy. 35-latek zdobył także ze Śląskiem Wrocław mistrzostwo Polski. Fani na pewno bardzo cieszyli się, gdy Polak wrócił do ich zespołu dwa lata temu. Teraz, będą musieli pogodzić się z jego odejściem.

Innym zawodnikiem z tej czwórki, którego wrocławianie będą mieć w pamięci jest Róbert Pich. Słowak absolutnie nie wpisał się w szablon “starego Słowaka”, grającego w Ekstraklasie. Często był najlepszym zawodnikiem drużyny. W barwach Śląska rozegrał aż 271 meczów i zdobył w nich 59 goli, a do tego dołożył także 40 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.