Zagłębie Lubin na rozpoczęcie 15.kolejki polskiej Ekstraklasy uległo na własnym obiekcie 1:3 Wiśle Kraków.

Pierwszy kwadrans gry to dominacja graczy z Lubina, którzy co chwila groźnymi wrzutkami szturmowali pobliże bramki Cierzniaka. Na pierwszego gola w tym meczu czekaliśmy do 31.minuty, kiedy to kapitalną centrą z prawego skrzydła błysnął Jović, a pogubienie defensywy wykorzystał duet: Brożek – Boguski. Ten drugi strzałem z paru metrów do pustej bramki wyprowadził swój klub na prowadzenie. W 37. minucie pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszych zawodach otrzymał Dąbrowski za bezpardonowy faul na Brożku. Gospodarze przed przerwą stracili bramkarza, ponieważ bardzo groźnym atakiem na przedpolu staranował Łukasza Burligę. Sędzia Raczkowski musiał wyrzucić goalkeepera z murawy. Z ławki podniósł się Polacek, który zastąpił Janoszkę.

W 65. minucie podopieczni Kazimierza Moskala prowadzili już 2:0, bo Polacka z bliska uderzeniem głową pokonał Brożek. Kolejnym dobrym dośrodkowaniem z prawego strony wykazał się Jović. Na siedem minut przed końcem Arkadiusz Woźniak dał nadzieję swoim kibicom, po tym jak najlepiej odnalazł się w polu karnym przyjezdnych i płaskim strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Radość gospodarzy trwała 300. sekund, ponieważ Wiślacy skonstruowali genialną kontrę w środku pola, którą z zimną krwią wykończył Guerrier. Wynik 1: 3 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

Zagłębie Lubin 1:3 Wisła Kraków