Skuteczność zaważyła w Eindhoven

PSV Eindhoven w spotkaniu 4.kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów na własnym obiekcie wygrało 2:0 z Wolfsburgiem.

Z wysokiego „C” mecz mogli rozpocząć podopieczni Heckinga, ale strzał Rodrigueza z rzutu wolnego okazał się minimalnie niecelny. W 22. minucie ponownie przed szansą stanęli goście, jednak Dost w wybornej sytuacji posłał mizerne uderzenie na bramkę. Zawodnicy Wolfsburga błysnęli w pierwszej części również nieczystymi zagraniami, za które kartki otrzymali : Arnold, Caligiuri. W końcówce pierwszych 45. minut niespodziewanie mogli prowadzi mistrzowie Holandii, lecz Locadia obił tylko prawy słupek bramki.

Druga część rozpoczęła się wyśmienicie dla zawodników Cocu, ponieważ w 55.minucie Locadia wykorzystał genialne podanie od Luuka de Jonga. Kwadrans później gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale Maher niedokładnie uderzył głową w dogodnej sytuacji. Starania piłkarzy z Eindhoven zostały docenione na cztery minut przed końcem, kiedy to Luuk de Jong doskonale przelobował zagubionego Benaglio. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego Erikssona.

PSV Eindhoven 2:0 Vfl Wolfsburg

Strzelcy:

1:0 Locadia (55′)

2:0 de Jong (86′)

Żółte kartki: Arnold (30′), Caligiuri (39′), Guardado (45+2′), Arias (81′), de Jong (85′), Naldo (90′)

Sędzia główny: Jonas Eriksson

Skład gospodarzy: Zoet – Arias, Bruma, Moreno, Brenet – D. Pröpper, Maher (74. Hendrix), Guardado – L. Narsingh (84. Pereiro), L. de Jong (C), Locadia (75. Isimat-Mirin)

Skład gości: Benaglio (C) – S. Jung, Klose, Naldo, Ricardo Rodríguez – Luiz Gustavo, Guilavogiu (69. Draxler) – D. Caligiuri, Arnold, Schürrle (65. Vieirinha) – Dost (69. Bendtner)