Skrzydłowy Legii Warszawa przejdzie operację

Arvydas Novikovas / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Sobotniego spotkania PKO Ekstraklasy nie dokończył Arvydas Novikovas, który zgłaszał problemy z oddychaniem. W najbliższych dniach zostanie przeprowadzony zabieg ablacji serca u Litwina.

– W wyniku badań przeprowadzonych bezpośrednio po meczu Legii z Koroną w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim stwierdzono, że zawodnik musi przejść zabieg ablacji serca – poinformował klub w oficjalnym komunikacie. – Zabieg przeprowadzi w najbliższych dniach prof. Jakub Baran. Arvydas powróci do treningów z zespołem na początku przyszłego roku – dodano.

W starciu ze “złocisto-krwistymi” 28-letni skrzydłowy już w 20. minucie opuścił murawę, a jego miejsce zajął Jose Kante. – Nie chcieliśmy ryzykować, miał drobne problemy z oddychaniem – tłumaczył Aleksandar Vuković. Aklimatyzacja Litwina trochę trwała póki zaczął spełniać wymagania. W sumie rozegrał już dwanaście meczów w ekstraklasie, w których zdobył cztery bramki i zanotował dwie asysty.

Arvydas Novikovas został sprowadzony do stołecznego zespołu latem z Jagiellonii Białystok za 300 tysięcy euro. Jutro z kolei warszawska Legia zmierzy się na wjeździe z drugoligowym Górnikiem Łęczna w ramach 1/8 Totolotek Pucharu Polski.

źródło: legia.com / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi